PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାହାକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ , ନୂଆ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କଲେ ସରକାର , ହୋଟେଲ ଓ ସିନେମା ହଲ୍ ପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଧାର କପି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ
  • ||
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ବହୁ ଯାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୭।୪: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଫୁଡ ପଏଜନିଂ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଭୁବନେଶ୍ବର ଯାଉଥିବା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ମହିଳା ଗୋମୋର ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ପେଟ ଖରାପ ହେବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଗୋମୋରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଥିଲା, ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ରାଜିରେ ଖାଦ୍ୟରେ ଚିକେନ୍ ଖାଇଥିଲେ, ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ କରିତିଲେ।

ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପରେ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ବୋକାରୋରେ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ କାରଣରୁ ଅସୁସ୍ଥ ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା କାରଣରୁ ବେମାର ହୋଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଯାତ୍ରୀ ବି୩ ଓ ବି୪ ଡଗା  ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ। ଏଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ଟ୍ରେନରେ କ୍ୟାଟରିଂର କମା ଆରକେ ଆସୋସିଏଟ୍ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଖାଦ୍ୟର ନମୁନାର ପରୀକ୍ଷା ବୋକାରୋ ଷ୍ଟେସନରେ କରାଯାଇଥିଲା। ଆଇଆରସିଟିସିର ଜିଜିଏମ୍ ଦେବାଶିଷ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଯିବ। ଯଦି ରିପୋର୍ଟରେ ଖାଦ୍ୟରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଥିବା ନେଇ ଜଣାପଡେ ତେବେ କ୍ୟାଟରିଂ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।