ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ବହୁ ଯାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୭।୪: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଫୁଡ ପଏଜନିଂ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଭୁବନେଶ୍ବର ଯାଉଥିବା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ମହିଳା ଗୋମୋର ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ପେଟ ଖରାପ ହେବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଗୋମୋରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଥିଲା, ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ରାଜିରେ ଖାଦ୍ୟରେ ଚିକେନ୍ ଖାଇଥିଲେ, ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ କରିତିଲେ।

ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପରେ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ବୋକାରୋରେ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ କାରଣରୁ ଅସୁସ୍ଥ ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା କାରଣରୁ ବେମାର ହୋଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଯାତ୍ରୀ ବି୩ ଓ ବି୪ ଡଗା  ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ। ଏଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ଟ୍ରେନରେ କ୍ୟାଟରିଂର କମା ଆରକେ ଆସୋସିଏଟ୍ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଖାଦ୍ୟର ନମୁନାର ପରୀକ୍ଷା ବୋକାରୋ ଷ୍ଟେସନରେ କରାଯାଇଥିଲା। ଆଇଆରସିଟିସିର ଜିଜିଏମ୍ ଦେବାଶିଷ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଯିବ। ଯଦି ରିପୋର୍ଟରେ ଖାଦ୍ୟରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଥିବା ନେଇ ଜଣାପଡେ ତେବେ କ୍ୟାଟରିଂ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ନିରାକରଣ ଦିବସ: ଅସୁରକ୍ଷିତ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କରୁ ୮୮% ସଂକ୍ରମିତ, ରାଜ୍ୟରେ ୫୨ ହଜାର ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଲଜ୍ଜା ! ବୋହୂର ସର୍ବସ୍ୱ ସାରିଲା ଶ୍ୱଶୂରଙ୍କର ପାପ ନଜର- ପୁଅକୁ ଗୁଳି କରି ଫେରାର

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ – କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଭାରତ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ୍‌ ଲେକ୍‌ ଏବଂ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରିଛି ‘ଅଦୃଶ୍ୟ କମାଣ୍ଡୋ’ -ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନେ କିଏ ଏବଂ ନେଇଛନ୍ତି କେଉଁ ତାଲିମ

ବିଦେଶରେ ଥିବା ୫୦ ଜଣ ବେଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଭାରତ ଅଣାଗଲା

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ, ଏହି ସବୁ ବିଷୟରେ କରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା