PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଜବ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ ଭରପୁର ନିଯୁକ୍ତି, ଏବେ ବି ୯ ଲକ୍ଷ ଭ୍ୟାକେନ୍ସି

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୮: ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ କାମଧନ୍ଦା ବନ୍ଦ ହୋଇପଡିଛି । ଅନେକ ଲୋକ ରୋଜଗାର ହରାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ୨୭ ଜୁଲାଇର ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଅନଲାଇନ୍ ଜବ୍ ପୋର୍ଟାଲ ‘ରୋଜଗାର ବଜାର’ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ଭଲ ରେସପନ୍ସ ମିଳୁଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମ ଏବଂ ରୋଜଗାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋପାଳ ରାୟ କହିଛନ୍ତି କି ଦିଲ୍ଲୀରେ ବଡ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲକଡାଉନ ପରେ ବେରୋଜଗାରୀର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ତେବେ ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଆଗରେ କର୍ମଚାରୀ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟ ଠିଆ ହୋଇଛି । ଏହା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଜବ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଲଞ୍ଚ କଲେ । ଗୋପାଳ ରାୟ କହିଛନ୍ତି କି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଜବ୍ ପୋର୍ଟାଲ ରୋଜଗାର ବାଜାରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୨ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଭ୍ୟାକେନ୍ସି କ୍ଲୋଜ୍ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯ ଲକ୍ଷ ଭ୍ୟାକେନ୍ସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଅଛି ।

ସେ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି କି ଜବ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଚାକିରୀର ସତ୍ୟାପନ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟ ୩ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନକଲି ପୋଷ୍ଟ  ଓ ଗୋଟିଏ ଚାକିରୀକୁ ୨ ଥର ପୋଷ୍ଟ କରିବା ଯୋଗୁଁ ପୋର୍ଟାଲରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋପାଳ ରାୟ କହିଛନ୍ତି କି ଖାଲି ପଦରେ ଭେରିଫିକେସନ୍ ପାଇଁ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି, ପୋର୍ଟାଲରେ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ମାଗଣା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର