ଯବାନଙ୍କ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ବିପୁଳ ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ

ରାଉରକେଲା ୧୪/୧୧: କିଛି ଦିନ ହେବ ନକ୍ସଲମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ଲାଗି ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଗଚ୍ଛିତ ରଖିଥିଲେ । ନକ୍ସଲଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନାକୁ ଯବାନମାନେ ପଣ୍ଡ କରିବା ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀକୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବଲପୁର-ଦେବଗଡ଼-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ (ଏସ୍‌ଡିଏସ୍‌) ଡିଭିଜନର ମୁଖ୍ୟ ଅମମୋଲ ହେମ୍ବ୍ରମ ଓରଫ ସମରଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନକ୍ସଲମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିଜ ଗତିବିଧି ବଢ଼ାଇଥିଲେ । ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ୧୯ ବାଟାଲିୟନ ସିଆରପିଏଫ୍‌ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ରାଜେଶ କୁମାର ଏବଂ ଏସ୍‌ପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଯବାନ ଓ ବୋମା ନିଷ୍କ୍ରିୟ ଦଳ ଗତ ୧୧ ତାରିଖରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଚମ୍ପାଝରଣ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ, ବେତଝରଣ, ଗେଟିଝରଣ ଓ ଏହାକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ଗ୍ରାମଗୁଡ଼ିକରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଚଳାଇଥିଲେ ।

ଆଜି ସକାଳେ ଲାଠିକଟା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦକ୍ଷିଣ ଚରୁବେଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଅପରେସନ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ନକ୍ସଲମାନେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବା ୧ କିଲୋ ବିସ୍ଫୋରକ ପଦାର୍ଥ, ୪୦ ମିଟର ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ଜାପାନ ତିଆରି ଇନ୍‌ଟରସେଫ୍ଟର ସେଟ୍‌, ୪ଟି ଡେଟୋନେଟର ଓ ପିଠୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଯବାନମାନଙ୍କୁ ମାରିବା ଲାଗି ନକ୍ସଲମାନେ ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ପଦାର୍ଥ ରଖିଥିବା ସିଆରପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଘଟଣା ପରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା ପରେ ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଡାଉନ୍ ଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଆପ୍, ମାତ୍ର ୭ ସେକେଣ୍ଡରେ ପୋଲିସ ପାଇପାରିବ ସୂଚନା

ଗର୍ଭବତୀ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜଳାଇଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ, ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବା ବେଳେ ଅଧା ବାଟରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ପୀଡିତା

ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟାମାମଲା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶୁଭମ୍ ନିଜକୁ ନିର୍ଦୋଷ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଦେଖାଇଲା ଡାକ୍ତରୀ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍, ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଗଲା…

ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଆଧୁନିକୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ରାଉରକେଲା-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ରୁଟ୍‌ରେ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ