PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ: ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ଯାକଲେ, ହାଇୱା ଓ ଜେସିବି ଜାଳିଲେ

ମାଲକାନଗିରି ୧୨/୩: ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ପରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଓ ହିଂସା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏକ  ଠିକା କମ୍ପାନୀର ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଠିକା କମ୍ପାନୀର ୬ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିବା ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଗୋଟିଏ ହାଇୱା ଟିପ୍ପର ଓ ଗୋଟିଏ ଜେସିବି ମଧ୍ୟ ଜାଳିଦେଇଛନ୍ତି  ।

ସାଲିନି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେମୁରୁପାଲି- କୁକୁରକୁଣ୍ଡ ଚାଲିଥିବା ରାସ୍ତା କାମକୁ ବିରୋଧ କରି ୩୦ରୁ ୪୦ ଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ନକ୍ସଲ ଏଭଳି ବର୍ବର କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଷ୍ଟର ଛାଡିଛନ୍ତି ତରଭା ନକ୍ସଲ ଡିଭିଜନ । ପୋଷ୍ଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛିଯେ  ରାସ୍ତା ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକାଶରେ ଲାଗିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପୋଲିସ, ନକ୍ସଲ ଦମନରେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବ । ତେଣୁ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ପୋଷ୍ଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର