ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଭଉଣୀ କାହିଁକି ଛାଡିଥିଲେ ଫେସବୁକ୍ ଚାକିରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଫେସବୁକର ସଂସ୍ଥାପକ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଭଉଣୀ ରେଣ୍ଡୀ ଜୁକରବର୍ଗ ଫେସବୁକ ଚାକିରୀ ଏଥିପାଇଁ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀରେ ଥିବା ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭାବ ପସନ୍ଦ ଆସୁନଥିଲା । ରେଣ୍ଡୀ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଚାକିରୀ ଛାଡିବାର ତାଙ୍କର ଏହି ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ‘ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଫେସବୁକରେ ୫୦ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଟେକ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ମହିଳାମାନେ ସାମିଲ ହେବା ସାମାନ୍ୟ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏମିତି ଏକ ପରିବେଶ ଚାହୁଁଛି ଯେଉଁଥିରେ ମହିଳାମାନେ ଅଧିକାଂଶ ଭାଗୀଦାରୀ ଥିବେ । କିନ୍ତୁ ୪ ଫେବୃୟାରୀ ଅର୍ଥାତ୍ ୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମାନ ଅଛି’ ।

ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଫେସବୁକର ଅଧିକାଂଶ ବିଭାଗରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ନଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଏହା ପସନ୍ଦ ଆସୁନଥିଲା । ରେଣ୍ଡୀ କୁହନ୍ତି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦୁନିଆରେ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ପାଦୁର୍ଭାବ ରହିଆସିଛି । ସେ ମାର୍କଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ୨୦୦୪ରେ ଫେସବୁକର ଆରମ୍ବରୁ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳୁଥିଲେ । ରେଣ୍ଡୀ ୨୦୧୧ରେ ଫେସବୁକ୍ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଚୀନ୍‌ରେ ପ୍ରଜନନ କ୍ଷମତା ହରାଇବେ ପୁରୁଷ – ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଆଉ ୪ଟି ଉପଗ୍ରହ ପଠାଇବ ଭାରତ

ଭାରତର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଏନଆଇସି ଏବେ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର

୫ ରାଜ୍ୟରୁ ୬୦% ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ କରୋନା କାୟା

ରୁଷ ଟିକାକୁ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା- ପ୍ରତି ୭ଜଣରୁ ଜଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଏଣିକି ବିନା ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା