PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଆତଙ୍କରାଜ, ବାପାର ଅପରାଧ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିଲା ପୁଅ, ନାବାଳକଙ୍କ ଛୁରୀ ମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ୯ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ହଷ୍ଟେଲ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛୁରାମାଡ, ଜଣେ ଗୁରୁତର, ପୁଲିସ କବ୍ଜାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଛତ୍ରପୁର : ଆର୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ସୈତାନ ସାଜିଲା ସ୍ୱାମୀ, କିରୋସିନ ଢାଳି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ପଦ୍ମପୁର ସ୍ଥିତ ସହକାରୀ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସକ, ଏକକାଳୀନ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଦିନିକିଆ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ 5Tସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • Tokyo Olympics: ଜାଭେଲିନ୍‌ରେ ନୀରଜଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୮୬.୬୫ ମି. ଥ୍ରୋ କରି ଫାଇନାଲରେ କଲେ ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର, ରେଙ୍ଗାଳି ଡ୍ୟାମରୁ ଛଡାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୧୫ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ‘ପିଏମ୍‌ ଆବାସ’ରେ ପୁଳାପୁଳା ଦୁର୍ନୀତି, ସଂସଦରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର-ଓଡ଼ିଶାରେ ୮୫% ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ
  • ||
  • ରାମପୁର : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଳା ଅନ୍ତର୍ଗମ ମ.ରାମପୁର ଥାନା ପାଜିବାହାଲି ଛକ ନିକଟରୁ ନିଖୋଜ ୨ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିଲା ତୁଳସୀକ୍ଷେତ୍ର, ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଳୁପାତ୍ର ସାହିରେ ବେଆଇନ୍ ଗୁଟଖା ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁନିଭର୍ସ -୨୦୨୦ ମୁକୁଟ ଜିତିଲେ ବୈଷ୍ଣବୀ ସିଂ, ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀ ସହ ଜଣେ ଭଲ ମଡେଲ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୩୦।୧୦: ଲୁଧିୟାନା-ପଞ୍ଜାବରେ ଇମ୍ପେରିୟାଲ ଗ୍ଲିଟଜ୍  (Imperial Glitz) ଦ୍ବାରା ଆୟୋଜିତ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁନିଭର୍ସ ୨୦୨୦ର ମୁକୁଟ ଜିତିଛନ୍ତି ବୈଷ୍ଣବୀ  ସିଂଙ୍କୁ। ବୈଷ୍ଣବୀ ଡାକ୍ତର ଏଚ.ଏନ୍  ସିଂ ପଟେଲ ସୋନାଡିହ(ଥାନିଦାସ)ଙ୍କ ଝିଅ। ବୈଷ୍ଣବୀ ସିଂ(୨୦) ବିଏସସି ଦ୍ବିତୀୟ ବର୍ଷର AFFT ରେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନୋଏଡାର ଛାତ୍ରୀ।

ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ବୈଷ୍ଣବୀ  ପାଠପଢାରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ମେଧାବୀ, ପଢା ସହିତ ମଡେଲିଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଥିବା କାରଣରୁ ସେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ ଓ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାଳର ଆରମ୍ଭ ହେବାପରେ ଆଶା ନଥିଲା ଯେ ଆୟୋଜନ ଏଥର ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରିବ।  ତେବେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଏହା ଆୟୋଜନା ହେବା ଓ ଏଥିରେ ସେ ଜିତିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଚେଷ୍ଟା ସଫଳ ହୋଇଛି।

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମଉ ଜିଲ୍ଲାର ବୈଷ୍ଣଭି ସିଂଙ୍କୁ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁନିଭର୍ସ ୨୦୨୦ ଟାଇଟଲ ମିଳିବାର ସୂଚନା ପରେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଅଭିନନ୍ଦ ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କର ଭିଡ ଲାଗି ରହିଥିଲା।  ଏହି କଥାର ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ତାଙ୍କର ବାପା ଡାକ୍ତର ଏଚ.ଏନ୍ ସିଂ ପଟେଲ ଝିଅର ସଫଳତାରେ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏବେ ସେ ଆଗକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗି ରହିବେ, ଯାହାଫଳରେ ଦେଶର ନାଁ ବିଶ୍ବସ୍ତରରେ ଉଜ୍ବଳ କରିପାରିବେ