PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଏଥର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୩: ବହୁଜନ ସାମଜ ପାର୍ଟି (ବିଏସପି) ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀ ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ନୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ପ୍ରେସ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମାୟାବତୀ କହିଛନ୍ତି କି, ମୁଁ ଯେବେ ଚାହିଁବି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିପାରିବି। ଆମର ମେଣ୍ଟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ସ୍ଥିତିରେ ମଜବୁତ ଅଛି। ମାତ୍ର ଏଥର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବି ନାହିଁ, ଯଦି ଜରୁରୀ ପଡ଼େ ତେବେ କୈାଣସି ଆସନରୁ ମୁଁ ଲଢ଼ିପାରିବି ବୋଲି ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାୟାବତୀ ନଗୀନ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା। ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ମାୟାବତୀ କହିଛନ୍ତି, ଦେଖାଯାଉଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ବ୍ୟତୀତ ପାର୍ଟି ଏବଂ ସମାଜ ସେବାକୁ ଦୃ​‌ଷ୍ଟିରେ ରଖି ମାୟାବତୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ନି​‌ଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ଯେଉଁଠି ଚାହିଁବି ସେଇଠି ସିଟ୍ ଖାଲି କରି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ସଂସଦ ଯାଇପାରିବେ। ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ଦ୍ବାରା କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ମନା କରିବା ପରେ ବି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବା ପାଇଁ ଯିବୁ। ଫଳରେ ବାକି ଆସନ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଏହି କାରଣରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ମାୟବତୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର