ଇ-ବିଧାନସଭା ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା; ଏସବୁ କିଛି କାମ ଦେବନି

ଭୁବନେଶ୍ବର ୯/୧୦: ଇ-ବିଧାନସଭା ନେଇ  ସରକାର ସ୍ତରରେ ତତ୍ପରତାା ୪୭ ବିଧାୟକ ଦେଲେ ଲାପଟପର ଭାଉଚର । ବିଧାୟକଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯାଏଁ ଲାପଟାପ ବାବଦରେ ଅର୍ଥ ଦିଆଯିବ । ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେଇ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସଭ୍ୟ ନିଜ ପକେଟରୁ ଭରଣା କରିବେ । ୫ଟି ବ୍ରାଣ୍ଡର ଲାପଟପ କିଣିବାକୁ ଆଇଟି ବିଭାଗ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ବିଧାନସଭାର ଇଂଟେରିଅର ଡିଜାଇନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ କମିଟି ଦେବ ରିପୋର୍ଟ । ପୂର୍ତ୍ତ ସଚିବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି ।

ଏହା ବିରୋଧର କରି   କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା। ୪୭ ବିଧାୟକଙ୍କୁ  ଲାପଟପ କିଣା ନେଇ ରଖିଲେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା  ଏସବୁ କିଛି କାମ ଦେବନି।  ଅଯଥା ସରକାରୀ ଅର୍ଥରେ ଖର୍ଚ୍ଚ  କାହିଁକ?  ବିଧାୟକ କ’ଣ ନିଜ ପଇସାରେ ଲାପଟପ୍‌ କିଣିପାରିବେନି  ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ଉତ୍ତର ମିଳୁନି। ସେଠି ଲାପଟପର କାମ କଣ ବେଲି ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ସୁର। ବିଧାନସଭା ହେଉଛି  ସାହାଣମେଳା ଭଳି, ସେଠି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ କଥା ଆଲୋଚନା ହେବା

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ସମ୍ଭାବନା, ରାତି ୮ଟା ୪୦ ସୁଦ୍ଧା ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା

୨୨ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମିଳିଲା ମଞ୍ଜୁରୀ : ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ବ, କୃଷକ ପାଇଁ ଇ-ମାର୍କେଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ରଥଖଳା: ଆଜି ରଥଖଳାରେ ପନ୍ତି ଗ୍ରହଣ

୭ ଜନ୍ମର ବନ୍ଧନ ଗଲାନି ୭ ମାସ : ବାହାଘରର ୩ ମାସ ନପୁରୁଣୁ ଘରୁ ମିଳିଲା ନବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମୃତଦେହ

ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟୋପରାଗ ନୀତି: ଜୁନ୍‌ ୨୦ ରାତିରୁ ପାକ ତ୍ୟାଗ

ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ଟୀକା ଓ ଔଷଧ ! ILS ଭୁବନେଶ୍ବର ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଦାବି, ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ମୂଷା ଓ ଠେକୁଆଙ୍କ ଦେହରେ ହେବ ପରୀକ୍ଷା