ମେଘନାଦ ପାଚେରି ଉପରେ ବିମ୍‌: ଭାଙ୍ଗିଲେ ବିପଦ ଆଶଙ୍କା

ପୁରୀ ୨୨/୮ : ପୂରା ଦମ୍‌ରେ ଚାଲିଛି ମେଘନାଦ ପାଚେରି ପାଶ୍ୱର୍ରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ଏଏସ୍‌ଆଇର ବିନା ଅନୁମତିରେ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ କୋଠାକୁ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ପ୍ରମୁଖତା ଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ । ମେଘନାଦ ପାଚେରିର ପୂର୍ବଭଳି ସୁନ୍ଦର ସ୍ଥିତି ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି । ତେବେ ଉଚ୍ଛେଦ ବେଳେ ଅନେକ ମଠ, ମନ୍ଦିର କୋଠା ମେଘନାଦ ପାଚେରିକୁ ମଧ୍ୟ ମାଡି ବସିଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛି ।

ସିଂହଦ୍ୱାରକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ଡାହାଣ ପାଶ୍ୱର୍ ପୁଲିସ ଫାଣ୍ଡି ଓ ଏହା ସଂଲଗ୍ନ ଗୋଟିଏ ମନ୍ଦିର ପଛ ପାଖ ଉଚ୍ଛେଦ ବେଳେ ମେଘନାଦ ପାଚେରି ଉପରେ ଏହି କୋଠା ଗୁଡ଼ିକର ବିମ୍‌ ହୋଇଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲା । କୋଠା ଭଙ୍ଗା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ମେଘନାଦ ପଚେରି ଉପରକୁ ମାଡି ବସିଥିବା ଏହି କଂକ୍ରିଟ ବିମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବେ ସବୁଠୁ ବଡ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ଡ୍ରୋଜ୍‌ର ଲଗାଇ ନିର୍ମାଣ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉଥିବାରୁ ମେଘନାଦ ପାଚେରି ଉପରେ ହାନି ଉପୁଜିବା ଆଶଙ୍କା କରି ଏହି ବିମ୍‌ ଖୋଳିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିପଦ ଆଶଙ୍କା କରୁଛି । ଖୁବ୍‌ ମଜଭୁତ ରଡ୍‌ ଓ କଂକ୍ରିଟ ଢଳେଇ ଦିଆଯାଇ ଏହି ବିମ୍‌ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି । ମେଘନାଦ ପାଚେରି ମୂଳକୁ ଲାଗି ଖୋଳା ଯାଇ ପିଲର ସହ ବିମ୍‌ ପଡ଼ିଛି । ଯାହାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବେ ପ୍ରଶାସନର ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ୟୁନିସେଫ୍‌ ଓ ଏମସ୍‌ର ମିଳିତ ୱେବିନାର, ‘ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଗଠନ କରିଥାଏ’

ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି

ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ପରୀକ୍ଷା : ଆଉ ୬ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କରୋନା

ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଓ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ବିଜେଡ଼ିରୁ ବିଦା ହେଲେ କଳ୍ପତରୁ ଓଝା: ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ବୋଲେରୋ ଭିତରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାର୍ଶ: ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ,ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ