PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ମୁସଲିମଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଛି ଚୀନ, ନିନ୍ଦା କଲେ ଫୁଟବଲର୍ ମେସୁତ୍ ଓଜିଲ୍

ବେଜିଂ, ୧୫|୧୨: ତୁର୍କୀରେ ଜନ୍ମିତ ଜର୍ମାନ୍ ଫୁଟବଲର ଆର୍ସେନାଲ୍ କେ ମେସୁତ ଓଜିଲ୍ ଗତକାଲି ଝିଞ୍ଜିୟାଙ୍ଗରେ ଉଉଘୁରଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମୁସଲିମ ଦେଶମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନୀରବ ରହୁଥିବାରୁ ସେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଓଜିଲ ଲେଖିଛନ୍ତି ୟେ, ଝିଞ୍ଜିୟାଙ୍ଗରେ କୋରାନକୁ ଜଳାଯାଉଛି, ବିଭିନ୍ନ ମସଜିଦକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଉଛି। ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୱାନମାନଙ୍କୁ ଜଣଙ୍କ ପରେ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ମୁସଲମାନମାନେ ଚୁପ ରହିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ମୁସଲିମ ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କିଛି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଦଶ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଉଇଘୁର ଓ ଅନ୍ୟ ସମୁଦାୟଙ୍କୁ ଚୀନ ଜବରଦସ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଶିବିରରେ ରଖିଛି। ଚୀନ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଶିବିରକୁ ଖଣ୍ଡନ କରୁଥିଲା। ପରେ ମୁସଲିମ ଚରମପନ୍ଥୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ହିଂସାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏପରି କରିଥିବା କହିଥିଲା।  

ଓଜିଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଶ୍ଚିମ ରାଜ୍ୟ ଓ ମିଡିଆ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏଜେଣ୍ଡା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଅନ୍ୟ ମୁସଲିମ ଦେଶ ସବୁ ଜାଣି ମଧ୍ୟ ଚୁପ ରହୁଥିବା ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।