PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କନ୍ଧମାଳ- ଗୋଚ୍ଛାପଡା ପୁଲିସ ଦ୍ବାରା ୧୦୭ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ । ଜାମସେଦପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଦୁଇ ଗିରଫ ।
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ- କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାଳୁଆ ଛକରେ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଅବକାରୀ।
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖକୁ ଜାତୀୟ ପ୍ରତିବାଦ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳିବ ଭାରତୀୟ ଚିକିତ୍ସକ ସଂଘ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ସଦର ଏସଡିପିଓଙ୍କ ପ୍ରେସମିଟ, ୨୨ ବାଇକ, ୨ ପିକଅପ ଜବତ, ୭ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନାଗିରି : ମାଲକାନଗିରି-ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାରେ ନକ୍ସଲ ଓ ପୋଲିସ ମୁହାଁମୁହିଁ, ଏନକାଣ୍ଟରରେ ୬ ହାଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍କାର୍ପ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଅଟକ, ବାଣିଜ୍ୟ କର ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ଅଟକ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ରେଙ୍ଗାଲି ବିରାଜ ଷ୍ଟିଲ ସାମ୍ନାରେ ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ କାର୍ ଚୂରମାର, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜଣେ ମ୍ରୁତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉତ୍ତରାମୁଖୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ଛୁରୀ ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇଜଣ ଆହତ, ସମସ୍ତେ ଏମକେସିଜିରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଅଳ୍ପ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କମିଯିବ, ‘ଅନଲକ୍’ ହେଲେବି ଲୋକଙ୍କୁ ନିୟମ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ- ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧାନ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବୋମା ମାଡ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ପ୍ରେମିକା, ଦେହରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲା ବିଫଳ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ମାଥିଲି ଥାନା କୁଲାବେଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓବାଦୀ-ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରୁ ଆଉ ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୪୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର: ଟ୍ରଲରକୁ ପିଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ସୋଲାର ଚୋରଙ୍କୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ, ଖତ ଗଡ଼ିଆରେ ପୋତି ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ ଓ ବ୍ୟାଟେରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୫୩୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଲଞ୍ଚ ହେଲା ସାଓମି Mi A3, ରହିଛି ଏହି ସବୁ ଦମଦାର୍ ଫିଚର୍ସ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୮: ସାଓମି ଭାରତରେ ନିଜର ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ Mi A3 ଲଞ୍ଚ କରିଦେଇଛି । ଏହି ଫୋନରେ ସବୁଠାରୁ ଖାସ୍ ଫିଚର୍ସ ହେଉଛି ଏହାର ଟ୍ରିପଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା । କମ୍ପାନୀ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ଯ ୧୨,୯୯୯ ଟଙ୍କା ରଖିଛି । ଏଥିରେ ୪ ଜିବି ଏବଂ ୬୪ ଜିବି ମେମୋରୀ ରହିଛି । ଏହାର ୬ଜିବି ଏବଂ ୧୨୮ ଜିବି ଭେରିୟଣ୍ଟର ମୂଲ୍ଯ ୧୫,୯୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ବଜେଟ୍ ଫୋନ୍ ହୋଇଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏଥିରେ ଅଣ୍ଡିର ଡିସପ୍ଲେ ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ସ୍କାନରରହିଛି । Mi A3 ରେ ୬.୦୧ ଇଞ୍ଚର ଫୁଲ୍ ଏଚଡି ଡିସପ୍ଲେ ଦିଆଯାଇଛି । ଫୋନରେ AMOLED ପ୍ୟାନେଲ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହାର ବଡି ଟୁ ସ୍କ୍ରିନ୍ ରେସିଓ ୮୦.୩ ପ୍ରତିଶତ । ଡିସପ୍ଲେ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ପାଇଁ ଏଥିରେ Corning Gorilla Glass 5 ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ Qualcomm Snapdragon 665ରେ କାମ କରେ । ଫୋନଟି ୩ କଲର୍ ଭେରିୟଣ୍ଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏଥିରେ ବ୍ଲୁ, ହ୍ୱାଇଟ୍ ଓ ଗ୍ରେ କଲର ସାମିଲ ।

ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପାଇଁ Xiaomi Mi A3ରେ ଟ୍ରିପଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାର ପ୍ରାଇମେରୀ ଲେନ୍ସ ୪୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଏବଂ ଅନ୍ଯଟି ୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲର । ତୃତୀୟ ଲେନ୍ସ ୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲର । ଏହାର କ୍ୟାମେରାରେ ଏଲଇଡି ଫ୍ଲାଶ୍, ଏଚିଡିଆର୍ ଓ ଫେସ୍ ଡିଟେକ୍ସନ ଅଟୋଫୋକସ୍ ଭଳି ଫିଚର୍ସ ଦିଆଯାଇଛି । ସେଲ୍ଫି ପାଇଁ ଫୋନରେ ୩୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍ର ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି । ପାୱର ପାଇଁ ଫୋନରେ ୪୦୩୦ ଏମଏଚ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ କରେ ।

ଫୋନ କିଣିଲେ ମିଳିବ ଏହି ଅଫର୍ସ
Mi A3ର ବିକ୍ରି ୨୩ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ HDFC  ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ସହିତ ୭୫୦ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାଶବ୍ୟାକ୍ ମିଳିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର