PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ , ଜାଭେଦ୍‌ ମିଆଁଦାଦ ବିବାଦ-ବିଷ ଓଗାଳିଲେ ମିଆଁଦାଦ

ଇସଲାମାବାଦ- ଇମରାନ୍‌ ଖାନ କ୍ରିକେଟରୁ ରାଜନୀତିକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନଥିବା କଥା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛ । ଖୋଦ୍‌ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟିୟରମାନେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କଲେଣି । ଦିନେ ଇମରାନ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗାଦିରେ ଦେଖି ଉତ୍ସାହିତ ହେଉଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳୀମାନେ ଏବେ ଖୋଲା ଖୋଲି ଗାଳି ଦେଉଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରାଜନୀତିକୁ ଆସି ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଦେବେ ବୋଲି କହିଲେଣି । ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମମାନଙ୍କରେ ତାଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଗାଳି ଦେଲେଣି । କହିଲେଣି ସେମାନେ ବି ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ । ଇମରାନ୍‌ଙ୍କୁ ଦେଖିନେବେ । ତାଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଇମରାନ୍‌ ରାଜନୀତିକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏବେ ବାହାରୁ ଲୋକଙ୍କୁଆଣି ଉଚ୍ଚ ପଦସ୍ଥ ଗାଦିରେ ବସାଉଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏଥିରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ଭେଟେରାନ୍ କ୍ରିକେଟିୟର ତଥା ଆଙ୍ଗ୍ରିମ୍ୟାନ ମିଆଁଦାଦ । ସେ ସିଧା ସଳଖ ଇମରାନଙ୍କ ପଦ ଏବଂ ଚୌକି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେଣି । ଏବେ ସେ ଇମରାନ୍‌ଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟର ଖରାପ ଅବସ୍ଥା ପାଇଁ ଦୋଷ ଦେଉଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ପାଇଁ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକତା ନ ଦେଇ ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଉଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ମିଆଁଦାଦ ଯାହା ଚାହିଁଲେ କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ରେ ସେ ଏହି ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ।
ତଙ୍କରି ଯୋଗୁଁ ଇମରାନ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା କଥା ଜାଭେଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଇମରାନ୍‌ ବିଦେଶୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଦେଶର କ୍ରିକେଟିୟରମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରୁଥିବା ଜାଭେଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ ରାଜନୀତର ଲୋକ ନୁହନ୍ତି ହେଲେ ଏପରି ହେଲେ ହେଲେ ସେ ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଜାଭେଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ସେ ସର୍ବଦା ସତ କଥା କହିବେ ବୋଲି ଜାଭେଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି।