ଚେତାବନୀକୁ ବେଖାତିର, ମିନର୍ଭାର ମ୍ୟାଚ୍‌ ବୟକଟ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫ ।୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ଦ୍ୱିତୀୟ ଇଣ୍ଡିଆନ ସୁପର କପ୍‌ର ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆଜି ପୁନେ ସିଟି ଓ ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ ସହ ଖେଳାଯିବାର ଥିଲା । ମାତ୍ର ମିନର୍ଭା ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବାକୁ ଆସି ନଥିଲା । ଫଳରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପୁନେ ସିଟିକୁ ୱାକଓଭର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ସଂଘ (ଏଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌) ମିନର୍ଭାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା । ମାତ୍ର ଏଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌ର ଚେତାବନୀକୁ ବେଖାତିର କରି ଆଜି ମ୍ୟାଚ୍‌ ବୟକଟ୍‌ କରିଥିଲା ମନିର୍ଭା । ଆସନ୍ତାକାଲରି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଆଜି ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଇ-ଲିଗର ଆଉ ଦୁଇଟି ଦଳ ଗୋକୁଳମ କେରଳ ଓ ଆଇଜଲ ଏଫ୍‌ସି ଯୋଗ ଦେଇ ନଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁପର କପ୍‌ର ଆସନ୍ତାକାଲିର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳା ଯିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଛି । ଏଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାପନ୍ଥା ଓ ଅବହେଳାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟିଭଙ୍ଗୀକୁ ବିରୋଧ କରି ଆଇ-ଲିଗର ୮ଟି ଦଳ ବିଦ୍ରୋହରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି ଚେନ୍ନାଇ ସିଟି, ଇଷ୍ଟ୍‌ ବେଙ୍ଗଲ, ଚର୍ଚ୍ଚିଲ ବ୍ରଦର୍ସ, ଆଇଜଲ ଏଫ୍‌ସି, ଗୋକୁଳମ କେରଳ, ନେରୋକା ଏଫ୍‌ସି, ମୋହନ ବାଗନ ଓ ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ । କେବଳ ସୁପର କପ୍‌ର ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନୁହଁ ସେମାନେ ମୁଖ୍ୟ ଡ୍ର’ରେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବୟକଟ୍‌ କରିବା ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି । ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆଇ-ଲିଗ ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ମେଳି ହୋଇ ସୁପର କପ୍‌ରୁ ଓହରି ଯିବା ବିଷୟରେ ଏଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏହାକୁ ଏଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ନଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନର ପନ୍ଥା ବାହାର କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ନଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରଥମ ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲା । ଯଦିଓ ଦଳ ତା ପୂର୍ବରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚି ଅଭ୍ୟାସ
ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ମିନର୍ଭା ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପରେ ଆଲୋଚନା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା । ଏଆଇଏଫ୍‌ଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ପୁନେ ସିଟି, କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଓ ଇଣ୍ଡିଆନ ଆରୋଜ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେଇଥିବାବେଳେ ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲା । ଦଳର ଏଭଳି ଆଚରଣ ଆଦୌ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହଁ । ଯଦି ଦଳ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ସମୟରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଯୋଗ ନଦିଏ ତେବେ କ୍ଲବ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।’

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଫୁଟବଲ୍‌ ଖେଳାଳୀ ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

୨୦୨୩ ବିଶ୍ବକପ୍‌କୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି

ଗ୍ରେଗ୍ ବାର୍କଲେ ଆଇସିସିର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଦ୍ବିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ଭୋଟିଂରେ ମିଳିଲା ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା

ରେଡ୍‌ ବୁଲ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ : ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସୋଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

କରୋନା କାଳରେ କେତେଥର କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ? ନିଜେ କଲେ ଖୁଲାସା

ICC ବାଛିବ ଦଶନ୍ଧିର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି: ଭାରତରୁ ଅଛନ୍ତି ୬ ଖେଳାଳି, ବିରାଟ ସର୍ବାଧିକ ୫ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ମନୋନୀତ