PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ମାମଲାରେ NCB ଅଧିକାରୀ ସମୀର ୱାନଖେଡଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଏହି ମନ୍ତ୍ରୀ, ବଲିଓଡ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଅସୁଲ କରୁଥିବା ନେଇ କଲେ ଅଭିଯୋଗ…

ମୁମ୍ବାଇ: ଏନସିପି ନେତା ତଥା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବାବ ମଲିକ ଏନସିବି ଜୋନାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସମୀର ୱାନଖେଡଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନୂଆ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ନବାବ ମଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ବଲିଉଡର ଅନେକ ଲୋକ ମାଲଦ୍ୱୀପ ଏବଂ ଦୁବାଇରେ ଥିଲେ, ସମୀର ୱାନଖେଡଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ଅସୁଲ କରୁଥିଲେ । ସମୀର ୱାନଖେଡେଙ୍କ ଭଉଣୀ ଜସ୍ମିନ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

ମୁମ୍ବାଇରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲାରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ ଗିରଫ ହେବା ପରଠାରୁ ଏନସିବିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିବା ନବାବ ମଲିକ ଏବେ ନୂଆ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ନବାବ ମଲିକ କିଛି ଚିତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଏନସିବି ଜୋନାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସମୀର ୱାନଖେଡଙ୍କ ଭଉଣୀ ଜସ୍ମିନ ଅଛନ୍ତି । ନବାବ ମଲିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ବହୁ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାରକା ମାଲଦ୍ୱୀପ ଏବଂ ଦୁବାଇରେ ଛୁଟିଦିନ କାଟିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସମୀର ୱାନଖେଡେଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଥିଲେ । ନବାବ ମଲିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସମୟରେ ମାଲଦ୍ୱୀପ ଏବଂ ଦୁବାଇର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଅସୁଲ କରାଯାଇଥିଲା ।

ନବାବ ମଲିକ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ବାହାରି ନାହିଁ । ଏହି ସମୟରେ ସମୀର ୱାନଖେଡଙ୍କୁ ଏନସିବିକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ପରେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପ୍ୟାରେଡ୍ କରାଯାଇଛି । ନବାବ ମଲିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏନସିବି ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟାଙ୍କୁ ଏକ ମିଥ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜଡିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ।

ନବାବ ମଲିକ ତାଙ୍କ ଦାବିକୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସମୀର ୱାନଖେଡଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଏ ତେବେ ଅନେକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ । ସମୀର ୱାନଖେଡେଙ୍କ ଭଉଣୀ ନବାବ ମଲିକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନବାବ ମଲିକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ବିଜେପି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଏନସିବି ନବାବ ମଲିକଙ୍କ ପୁତୁରା ସମୀର ଖାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।  ଗତ ମାସରେ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନରେ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ନବାବ ମଲିକ ଏନସିବି ଏବଂ ଏହାର ମୁମ୍ବାଇର ଜୋନାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସମୀର ୱାନକେଡେଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ସମୀର ଖାନଙ୍କ ଗିରଫକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର