PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି: ମହିଳା ପୁଲିସଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଭୟା ପେଟ୍ରୋଲିଂ ଟିମ୍କୁ ସବୁଜ ପତକା ଦେଖାଇ ଏସପି ଋଷିକେଶ ଡି ଖିଲାରୀ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧାର, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ବାହରୁନି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ,କଲେଜ ଆଗରେ ବସିଲେ ଧାରଣା, ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା, ପୁଲିସ ମୁତୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨ଦିନିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ରାଜଭବନରେ କରିବେ ରାତ୍ରିଯାପନ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସ: ଫାଇଟର ଜେଟ୍ ରାଫେଲ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଓଲିଭର ଡାସଲ୍ଟଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ହତ୍ୟା, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଛୁରି ଭୁସି ଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମାଆ ମୃତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଅଠରବାଙ୍କୀ ରେଳବାଇ କଲୋନୀ ପଛପଟ ଟ୍ରେନ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମଛୁଆ ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ସିଂ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ନିକଟରେ ନାହିଁ ସମ୍ବଳ, ଝିଅ ପାଇଁ ହାତୁଡି ଧରି ପଥର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଛି ମାଆ
  • ||
  • ସୋର : ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ ଗୁରୁତର, ୭ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଜଳିଗଲା ୧୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଖଇରା ଓ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କଲେ ନୀଳଗିରି ଏସଡିପିଓ, ୩ ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ,୪ ଅଟକ
  • ||

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ପୁଅ ମୃତ

ବସ୍ତା/ବସ୍ତା-୧,୧୯ା୧(ଆ.ପ୍ର): ମୃତ୍ୟୁ ଏମିତି ବି ଆସେ । ବାପା ସହ ମିଶି ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ଗୀତ ଗାଇ, ମ୍ୟାଜିକ୍‌ ଖେଳ ଦେଖାଇ ମନୋରଞ୍ଜନ କରୁଥିଲେ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କର । ଆଜି ବି ହସି ହସି ଦୁହେଁ ଘରୁ ବାହାରିଥିଲେ ନିଜ କର୍ମସ୍ଥଳକୁ । ରେଳ ଲାଇନ ପାରି ହେଉଥିଲେ । ଓଠରୁ ହସ ଲିଭିନି…ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଦୁହେଁ । ଲିଭିଗଲା ଜୀବନଦୀପ । ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀଗଣ ଉଭୟଙ୍କ ଖେଳ ଦେଖି ଖୁସି ହେଉଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ମୃତ ଦେହକୁ ଦେଖି ଆଖିର ଲୁହକୁ ସମ୍ବରଣ କରିି ପାରି ନ ଥିଲେ । ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୧୦ଟା । ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ପୂବିର ହାତ ଧରି ବାପା ପୁତ୍ରାଜୁ ପ୍ରଧାନ (୩୬) ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ରୂପ୍ସା ଷ୍ଟେସନରେ ରେଳ ଧାରଣା ପାରି ହେଉଥିଲେ । ପୁରୀରୁ ହାଓଡ଼ା ଯାଉଥିବା ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ରୂପ୍ସା ଷ୍ଟେସନ ଠାରୁ ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ଥିବା ସେମାନେ ଜାଣି ପାରି ନ ଥିଲେ । ନିମିଷକରେ ମାଡ଼ି ଆସିଲା ଯନ୍ତ୍ର ଦାନବ । ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାପା, ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ରେଳବାଇ ପୁଲିସ ୬/୧୯ ନଂରେ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଶବ ଜବତ କରାଇଛି ।
ପ୍ରକାଶ ଯୋଗ୍ୟ, ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଯଖପୁରା ଅଞ୍ଚଳର ପୁତ୍ରାଜୁ ନିଜ ପୁଅ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ରୂପ୍ସା ଷ୍ଟେସନର ଉତ୍ତର ପାଖରେ ରହି ଆସୁଥିଲେ । ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କେତେବେଳେ ଗୀତ ଗାଇ ତ କେତେବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ମ୍ୟାଜିକ୍‌ ଦେଖାଇ ଲୋକଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ କରୁଥିଲେ ପୁତ୍ରାଜୁ । ସେଥିରୁ ଯାହା ଦି ପଇସା ମିଳେ ସେଥିରେ ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରନ୍ତି । ବାପାଙ୍କ ଏହି କାମରେ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଥିଲା ପୁଅ ପୂବି । ୫ ବର୍ଷ ଶିଶୁର ବିଭିନ୍ନ ଖେଳ ଦେଖି ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ବେଶି ଖୁସି ହୋଇ ଅଧିକ ପଇସା ଦେଉଥିଲେ । ଆଜି ଉଭୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ରୂପ୍‌ସା ଷ୍ଟେସନରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର