PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଶିଶୁକୁ ଭୁଲରେ ଛାଡିଦେଲେ ମା, ଜରୁରୀ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ବିମାନକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଲେ ପାଇଲଟ

ରିୟାଦ,୧୨।୩: ସାଧାରଣତଃ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିରେ ବିମାନକୁ ଅବତରଣ  ଅନୁମତି ମିଳିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ସାଉଦି ଆରବରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ କିନ୍ତୁ ବିମାନକୁ ଫେରାଇ ଦେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ଜଣେ ମହିଳା  ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ  ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକଥା ଜାଣିବା ପରେ ପାଇଲଟ୍‌ ଜଣକ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ ପ୍ଲେନ୍‌କୁ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ

 ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ SV832  ସାଉଦିଆରବର ଜେଦ୍ଦାହରୁ କୁଆଲାଲାମ୍ପପୁର ଅଭିମୁଖେ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତେବେ ବିମାନଟି ଉଡିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସାଉଦି ଆରବର ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ଛୋଟ ଛୁଆକୁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଭୁଲରେ ଛାଡି ଆସିଥିବା କହିଥିଲେ।  ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ  ପାଇଲଟ୍‌ ଜଣକ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଏୟାର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର(ଏଟିସି)ଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ସେଥିରେ ଏଟିସିର  କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ନିଜ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ପଚାରୁଛନ୍ତି ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କ’ଣ ନିମୟ ରହିଛି? ଏହାପରେ ସେ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କୁ  ସମସ୍ୟା ଦୋହୋରାଇବାକୁ କହୁଛନ୍ତି । ପାଇଲଟ୍‌ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇ କହୁଛନ୍ତି,  ଜଣେ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀ ତାଙ୍କର ଶିଶୁକୁ କିଙ୍ଗ ଅବଦୁଲା ଅଜିଜ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଭୁଲରେ ଛାଡିକି ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ପାଇଲଟ ଜଣକ ବିମାନଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଏଟିସି ବିମାନକୁ ଅବତରଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାଇଲଟ ଜଣଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଚି। ନିଜ ଛୁଆକୁ ଭୁଲି ଯାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ସୋଶାଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ୍‌ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ ଯେ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ତେବେ ସମୟ ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜର ଭୁଲ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିପାରିତିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ଜର୍ମାନୀରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ କହିଥିଲା ଜଣେ ଦମ୍ପତ୍ତି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଭୁଲରେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଛାଡିକି ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର