PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

କଂଗ୍ରେସକୁ ହଟାଇଲେ ଦେଶରୁ ଗରିବୀ ଆପଣାଛାଏଁ ହଟିଯିବ: ମୋଦି

ସୋନପୁର ୬/୪: ସୋନପୁର ବିଜୟ ସଙ୍କଳ୍ପ ସଭାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଉଦବୋଧନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଓଡିଆରେ ଜୁହାରେ କରି ନିଜ ଅଭିଭାଷଣ ଆରମ୍ଭ କଲେ ମୋଦି । ବାରାଣାସୀ ସହିତ  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରକୁ ତୁଳନା କଲେ ମୋଦି । କହିଲେ ଉଭୟ ବାରାଣୀସୀ ଭଳି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ମଧ୍ଯ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପା ରହିଛି ।

ମୋଦି କହିଲେ ସାରା ଓଡିଶାରେ ଏବେ ମୋଦି ଲହର ଚାଲିଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏ ଲହର ଦେଖାଯାଉନାହିଁ । ଆପଣମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ମୋଦି ପ୍ରଧାନସେବକ ହୋଇପାରିଛି । ସାରାଦେଶରେ ଏବେ ବିକାଶ ନଜର ଆସୁଛି । ଝାରସୁଗୁଡା ଏୟାରପୋର୍ଟ, ବିଛୁପାଲି ଷ୍ଟେସନ ବିକାଶର ସାକ୍ଷୀ । ୨୪ ଲକ୍ଷ ଗରିବ ପରିବାରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ମୋଦିପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସର ଚିହ୍ନ  ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ।

ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ଏଠି ବି ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୋଦି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡିଶାରେ ଖଣିଜ, ଜଳ, ଜଙ୍ଗଲ ସବୁ ଅଛି  ତଥାପି ଓଡିଶା ପଛରେ ପଡିଛି । ତେବେ କେଉଁ କାରଣ ପାଇଁ ସମୃଦ୍ଧ ଓଡିଶା ପଛୁଆ ରହିଛି । ଏଠାରେ କେବେ କଂଗ୍ରେସ ତ କେବେ ନବୀନ ସରକାର ରହିଛି । ବିଜେଡି, କଂଗ୍ରେସ ଗରିବୀରେ ନିଜ ରାଜନୈତିକ ଫସଲ ବିକନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ସମାଜରେ ଉଚ୍ଚ ନୀଚ୍ଚର ବିଷ ମଞ୍ଜି ବୁଣିଛି । କଂଗ୍ରେସ ଯୋଗୁଁ ହିଁ ଦେଶରେ ଗରିବୀ ବଢି ବଢି ଚାଲିଥିଲା । କଂଗ୍ରେସକୁ ହଟାଇଲେ ଗରିବୀ ଆପଣାଛାଏଁ ହଟିଯିବ । କଂଗ୍ରେସ ନହଟିବା ଯାଏ ଦେଶରୁ ଗରିବୀ ହଟିପାରିବ ନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଏବେ ମଧ୍ଯବର୍ଗକୁ ସ୍ୱାର୍ଥପର କହିଲେଣି । ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ ଅମାନତ ନିର୍ବାଚନରେ ଉଡାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଲେ ମୋଦି ।

ବିଜେଡି ଉପରେ ମଧ୍ଯ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ମୋଦି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାହା କଂଗ୍ରେସ କରିଥିଲା ଏବେ ବିଜେଡି ସରକାର ସେୟା କରୁଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଜବୁର ସରକାର ପାଇଁ ମହାମିଳନ ଚାଲିଛି । ଆପଣଙ୍କୁ ମଜବୁର ନା ମଜଭୁତ ସରକାର ଦରକାର । ଓଡିଶାରେ ବି ଏକ ମଜଭୁତ ସରକାର ଆସିବା ଦରକାର । ବିଜେଡି ସରକାରରେ ଭେଦଭାବ ଛଡା ଆଉ କଣ ମିଳିଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଏଠି ପିଇବା ପାଣି ମିଳୁଛି ନା ଚାଷ ଜମିକୁ ପାଣି ଟିକେ ମିଳୁଛି । ଏଠିକା ଯୁବକମାନଙ୍କୁ କାମଧନ୍ଦା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସୁରଟ ଯିବାକୁ ପଡୁଛି । ୧୯ ବର୍ଷ ଧରି ଯାହାକୁ ଆପଣ ବିସ୍ୱାସ କଲେ, ସେ କିଛି କଲାନି । ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଅମନଯୋଗୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁବିଧା ମିଳୁନି । ଏଥର ଡବଲ ଇଞ୍ଜି୍ନ ଲାଗିଲେ ବିକାଶର ନୂଆ ଧାରା ଲାଗିବ । ଓଡିଶାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ତେବେ ଏ ନିର୍ବାଚନ ନୂଆ ଓଡିଶା ନୂଆ ଭାରତ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣ ଚୌକିଦାର ହେବେ ନା ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରୀ ହେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ।