PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଘୋଷଣା, ଏବେ ମାତ୍ର ୩୨୮ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର

source:www.sentinelassam.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୩୦/୧: ନାଗରିକଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ନୂଆ ନୂଆ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି ମୋଦି ସରକାର । ଏବେ ପୁଣି ମୋଦି ସରକାର ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ନୂଆ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛନ୍ତି । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ନିକଟରେ ଉଜ୍ୱଲା ଯୋଜନାରେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦମଦାର ସ୍କିମ୍ ଆଣିଛନ୍ତି । ଏହି ଯୋଜନାରେ ଉଜ୍ୱଳା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ମିଳିବ । ଏହି ସ୍କିମ୍ ଅନୁସାରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପାଇଁ ଏବେ ମାତ୍ର ୩୨୮ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଉଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ଆଉ ଏକ ଖୁସିଖବର । ମୋଦି ସରକାର ଏବେ ଆପଣଙ୍କ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ୟାସ୍ ପାଇପ୍ ବିଛାଇବା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ବୋଝରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ।

ଏଥିପାଇଁ ଏବେ କିଛି ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଗ୍ୟାସ୍ ପାଇପ୍ ଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ୟାସ୍ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଆଉ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ପାଇଁ ଲାଇନ୍ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବନି ।