PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ନେବା ପରେ ବି ହେଉଛି କରୋନା, ଓଡିଶାରେ ଟିକା ନେବା ପରେ କେତେ ଲୋକଙ୍କର ଡେଥ୍ ହୋଇଛି ତାହାର ତର୍ଜମା କରୁଛି ଟେକନିକାଲ ଟିମ୍- ଆଇଏଲଏସ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି କାଲିମେଳା ଥାନା ଟେକଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଁଚିଲା ମୃତ ମାଓନେତା ରଣଦେଵଙ୍କ ଶବ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସର ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ଗାଁରେ ପଶିଗଲା ବାଟବଣା ହରିଣ, ଉଦ୍ଧାର କରି ସୁନାବେଡା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛାଡିଲା ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଆ ଆଇଏଏସ୍ ଗୁରୁପ୍ରସାଦ ମହାପାତ୍ର ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସେନାପଟା ଓ ବାହୁଟ ସେବା ନିମନ୍ତେ ବଉଳ ଗଛ ଚିହ୍ନଟ, ନିର୍ଜ୍ଜଳା ଏକାଦଶୀ ତିଥିରେ ହେବ ବୃକ୍ଷ ଚ୍ଛେଦନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଭାଇ ବିହାଘରରେ ନାଗିନ୍‌ ଡ୍ୟାନ୍ସ ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣାକୁ ଫୁ କରି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ସୁକିନ୍ଦା ତହସିଲଦାର ବୁଲ୍‌ବୁଲ୍‌ ବେହେରା
  • ||
  • କଟକ: ନରସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନ ଗାଁରେ ବାଇଗଣ ବିଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲା ବାରାହ , ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ମଦ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଦୋକାନରୁ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୪୯ ପେଟି ମଦ ଚୋରି
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ମାଛକୁଣ୍ଡୁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଟ୍ରକ୍ ସହ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାପାକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲା ମାତାଲ ପୁଅ, ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ଦୌଡି ପଳାଇଲା ମା’
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୋକାନ ଆଜବେଷ୍ଟସ୍ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି କରୁଥିଲେ, କାବୁ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଚୋରଙ୍କ ଛୁରା ମାଡ଼ରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ
  • ||
  • କୋକସରା : ଲିମ୍ବ ଗଛରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୨୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୫୫୦ ଜଣଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏଯାବତ୍‌ ରାଜ୍ୟରେ ୨୪% ଅଧିକ ବର୍ଷିଛି ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତା ଦୁଇଦିନ ବଡ଼ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ୨୧ରୁ ବଢ଼ିପାରେ
  • ||
  • ଦଶପଲ୍ଲା : ବାଣୀଗୋଛାର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୩ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଲିଉଡର ବିଶିଷ୍ଟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ତପୁ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗର ସହାୟତା
  • ||
  • ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ : କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ମିଲଖାଙ୍କ ପରଲୋକ, ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବାଶିଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ବିୟୋଗ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ୧୪ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାକୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ମୁହଁରେ କପଡା ଦେଇ ରାତିରେ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଓ ଚେନ୍‌ ଲୁଟ୍: ଲୁଟେରାକୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଧରିଲେ ଯୁବକ, ଦୁଇ ଫେରାର

ବଳଙ୍ଗା ୩/୯ : ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ସ୍ୱାମୀର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଧରି ବସ୍‌କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଆଜି ଅପରାହ୍ଣରେ ଲୁଟେରାମାନେ ଟଙ୍କା ସହ ଏକ ସୁନା ଚେନ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ଲୁଟେରାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଧରି ପକାଇଥିବା ବେଳେୁ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚି ପୁଲିସ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବଳଙ୍ଗା ଥାନା ଦଳଭାଣପୁର ଗ୍ରାମର ଶରତ ବେହେରାଙ୍କ ଝିଅ ରୀନା ବେହେରା(୩୩) ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏକ ସୁନାଚେନ ବନ୍ଧା ପକାଇବାକୁ ବାପ ଘର ଦଳଭାଣପୁର ଆସିଥିଲେ । ବାପ ଘର ଲୋକେ ସୁନା ଚେନ ବନ୍ଧା ନରଖି ଝିଅକୁ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲୋ । ରୀନା ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା ଓ ସୁନାଚେନକୁ ଧରି ମନିପର୍ସରେ ରଖି ନିଜ ମା’ଙ୍କ ସହ ଶାଶୂଘର ଗୁଡ଼ିଆପୋଖରୀ ଯିବା ପାଇ ପିପିଲି-ନିମାପଡା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଭାଣପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ବସକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।

ଏହି ସମୟରେ ୩ ଜଣ ଲୁଟେରା ଏକ ବାଇକରେ ଆସି ରୀନା ହାତରେ ଧରିଥିବା ମନିପର୍ସକୁ ଝାମ୍ପି ନେଇ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ପିପିଲି ଆଡକୁ ପଳାଇଥିଲେ । ରୀନାର ପାଟିଶୁଣି ପାଖରେ ଥିବା କିଛି ଯୁବକ ବାଇକ୍‌ ଧରି ଲୁଟେରାମାନଙ୍କ ପିଛା କରିଥିଲେ । ଧରା ପଡ଼ିଯିବା ଭୟରେ ଲୁଟେରାମାନେ ହରିପୁର ଗାଁ ଭିତରକୁ ପଶି ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ୨ ଜଣ ଲୁଟେରା ବାଇକ୍‌ରୁ ଡେଇଁ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ତେବେ ଗାଡ଼ି ସହ ଜଣେ ଲୁଟେରା ଯୁବକମାନଙ୍କ ହାତରେ ଧରା ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲା । ଯୁବକମାନେ ଲୁଟେରାକୁ ନିସ୍ତୁକ ଛେଚି ଥିଲେ । ବଳଙ୍ଗା ପୁଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଲୁଟେରାକୁ ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲା । ଖସି ପଳାଇଥିବା ଲୁଟେରା ୨ଜଣ ଟଙ୍କା ଓ ଚେନ୍‌ ନେଇ ପଳାଇଥିବାରୁ ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କା ଓ ଚେନ୍‌ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇପାରିନାହିଁ ।