ଟିଭିରେ ପ୍ରତିଦିନ ଦଳ ପାଇଁ ଲଢୁଥିବା ଏହି ନେତାଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଟିକଟ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଦଳର ହେଉଛନ୍ତି ଏମାନେ ଟିଭି ଚେହେରା । ପ୍ରେସମିଟ୍‌ ହେଉ କି ଟିଭି ବିତର୍କ ସବୁଥିରେ ଦଳ ପାଇଁ ପକ୍ଷ ରଖୁଛନ୍ତି । ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଝପଟି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ସମସ୍ତେ ନିରାଶ । ବିଜେଡି, ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ କେହି ଏମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି କି ବିଶ୍ୱାସରେ ନେଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି ।

ବିଜେଡିର ମୁଖପାତ୍ର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ସୁଲୋଚନା ଦାସ, ସୁଲତା ଦେଓ, ବିଜୟ ନାୟକ, ତେଜେଶ୍ୱର ପରିଡ଼ା ଓ ମାନସ ମଙ୍ଗରାଜ ଏମିତି ଅନେକ । ଟିଭିର ଏମାନେ ସବୁ ଚିହ୍ନା ଚେହେରା । ଟିଭି ପରଦାରେ ଏମାନେ ବିଜେଡି ପାଇଁ ଯୁକ୍ତି ରଖନ୍ତି । ଲୋକପ୍ରିୟତା ମଧ୍ୟ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ରହିଛି । ହେଲେ ଏମାନଙ୍କ ଭିତରୁ କେହି ନବୀନଙ୍କ ଆସ୍ଥା ଭାଜନ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ବିଜେଡି ଏମାନଙ୍କ ଭିତରୁ କାହାକୁ ବି ଟିକେଟ ଦେଇନି । ବିଜୟ ନାୟକ, ସୁଲତା ଦେଓ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ନାମ ବରୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ନବୀନ ଏଥର ବରୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ବଦଳାଇଛନ୍ତି । ହେଲେ ୨ ଜଣଙ୍କ ଭିତରୁ କାହାକୁ ବି ଭରଷାରେ ନେଇ ପାରିନାହାନ୍ତି ନବୀନ । ସୁନନ୍ଦା ଦାସଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି ଦଳ । ସୁଲୋଚନାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଟିକେଟ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ହେଲେ ଏଠି ବି ସୁଲୋଚନା ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିଏମ୍‌ସିର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା ଏଠି ବାଜି ମାରି ନେଇଛନ୍ତି ।
ସେହିଭଳି ବିଜେଡି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ (ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟାପାର) ମାନସ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି । ମାନସ ଚିଲିକା ଆସନ ଉପରେ ଆଖି ପକାଇଥିଲେ । ହେଲେ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦଳ ଏଠୁ ବେଗୁନିଆ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜଗଦ୍ଦେବକୁ ଥଇଥାନ ପରେ ମାନସଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ପାଟକୁରାରୁ ଟିକେଟ ଆଶାରେ ଥିବା ତେଜେଶ୍ୱର ପରିଡ଼ା ମଧ୍ୟ ଏଥର ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦଳ ସେଠୁ ଭେଟରାନ ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛି ।

ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଟିଭି ଚେହେରାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇନି । ଦଳର ଗଣମାଧ୍ୟମ ମୁଖ୍ୟ ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଛି । ଆଗରୁ ସେ ଉତ୍ତର ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରିଥିବାରୁ ସେ ଏଠାରୁ ଟିକେଟ ପାଇବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ହେଲେ ଦଳ ଉତ୍ତର ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ଆଉ ଜଣେ ଟିଭି ଚେହେରା ହେଲେ ଦଳର ଉପସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି । ଟିଭି ବିତର୍କ ହେଉ କି ଦଳର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ସବୁଥିରେ ଦଳ ପାଇଁ ସେ ଢାଲ ହୋଇ ଛିଡ଼ା ହୁଅନ୍ତି । ସେ ପୂର୍ବରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏକାମ୍ର ଆସନରୁ ଲଢି ସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଥର ମଧ୍ୟ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା । ହେଲେ ସେ ବି ଟିକେଟ ପାଇନାହାନ୍ତି । ମୁଖପାତ୍ର ସୁଦୀପ୍ତ ରାୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଥର ସୁଯୋଗ ଦେଇନି । ନୂଆ ଚେହେରା ଭାବେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ବଡ଼ଜେନାଙ୍କୁ । ସେହିପରି ଦଳର ଜଣାଶୁଣା ତୁଣ୍ଡ ଡ. ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତସିଂହାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳ ନିରାଶ କରିଛି । ସେ ନୀଳଗିରି, ପିପିଲି ଏପରିକି ପୁରୀ ଲୋକସଭା ଆସନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖିଥିଲେ । ମାତ୍ର କେଉଁଠୁ ବି ଦଳ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ ।

କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଟିଭି ବିତର୍କରେ ବସୁଥିବା ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି, ସୋନାଲି ସାହୁ ଓ ଆର୍ଯ୍ୟ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟରୁ ବଞ୍ଚିତ କରିଛି ଦଳ । ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଗତଥର ନିମାପଡ଼ାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ଏଥର ତାଙ୍କର ନାମ ନିମାପଡ଼ା ଓ ପୁରୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଉଠିଥିଲା । ହେଲେ ସେ ନିଜ ଆଡୁ ଓହରି ଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ କହୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦଳ ଭରଷାକୁ ନେଇନି । ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ି କଂଗ୍ରେସକୁ ଫେରିଥିଲେ ଆର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର । ଦଳର ଉପସଭାପତି ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଯେ କୌଣସି ଆସନରୁ ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ହେଲେ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବିଇଓ ଅଫିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣି, ୫ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରାପଡ଼ିଲେ

ବିରଳ ବିସ୍ମୟ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଦ୍ବୈତ ଯୌନଙ୍ଗଧାରୀ ଶିଶୁ

ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ, ବାପାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବିକ୍ରି ହେବ ପୁଅ!

ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୧୬ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଓଲାଗି ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ରହିବ, ଚଳିତଥର ହେବନି ପତିତପାବନଙ୍କ ବେଶ

ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ଟିକା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସମସ୍ୟା: ୫୦ ହଜାର ଟିକା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି