PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯ ତାରିଖରୁ ବନ୍ଦ ରହିବ ସବୁ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ଦାସ
  • ||
  • କୁମ୍ଭମେଳା ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ଏସ୍ଆରସି- କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବେ କୁମ୍ଭମେଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣାରେ ୩ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ , ୨ ଜଣ ଯୁବକ ଓ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରରେ ଆଜି ୯ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ, ସବୁ ସହରରେ ପୁଲିସର କଡ଼ାକଡ଼ି ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ
  • ||
  • ବିଷ ପିଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କର ଭଦ୍ରକରୁ କଟକ ଯିବା ବାଟରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ନିକଟରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୪୫୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତ, କ୍ୱାରେନଣ୍ଟାଇନ୍ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୯୧, ଲୋକାଲ୍ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ୩୬୦ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ସହଯୋଗ କରାଯାଉ – ନବୀନଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍‌ ପରିସ୍ଥିତି ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିବେ ସମୀକ୍ଷା , ରାତି ୮ଟାରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ମୋଦି , ଟିକାକରଣ ନେଇ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି ସମୀକ୍ଷା , ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ରହିବେ ଉପସ୍ଥିତ
  • ||
  • ଆସିକାରୁ ପୋଲସରା ଯାଉଥିବା ମିନି ବସ୍ କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ନିକଟରେ ଓଲଟି ପ୍ରାୟ ୧୦ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁଲିସ୍‌ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶିଙ୍କ ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍ – ଆଜି ରାତି ୯ଟାରୁ ଟ୍ୱିନ୍‌ ସିଟିରେ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ , କଟକଣା ପାଳନ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌ ଟିକାର ଅଭାବ ନାହିଁ – ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ, ଚା’ ପିଉଥିଲା ବେଳେ ହଠାତ ଟଳି ପଡିଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ନନ୍ଦପୁର: ଗାଁ ବନ୍ଧରେ ବୁଡ଼ି କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ପାରଦୀପ: ପାରଦୀପ ମାଛଧରା ବନ୍ଦରରୁ ମାଛ ଧରା ଡଙ୍ଗା ଚୋରି, ଡଙ୍ଗା ଥିଲା ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଟକ: ନୂଆପାଟଣା ବାଲିଘାଟକୁ ନେଇ ଏନଜିଟିଙ୍କ କଡା ଆଦେଶ, ଯେଉଁ ଏସ୍କାଭେଟରରେ ବାଲି ଖନନ ହୋଇଥିଲା ସେ ସବୁ ମେସିନକୁ ଜବତ କର
  • ||
  • କଟକ: ରେଭେନ୍ସାରେ ପୁଣି ଧାରଣା ଦେଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ହଷ୍ଟେଲ ବନ୍ଦ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ଗୁମା ଘାଟିରେ ଅଘଟଣ, ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୪ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବେପାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ କିଲୋ ଓଜନର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର କଲା ଏସଟିଏଫ୍
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରୁ ଝିରପାଣି ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରାଉରକେଲା ପ୍ରବେଶ ପଥକୁ ସିଲ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||

ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିୟମର ନୂଆ ନାମକରଣ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଝଡ଼, କଟାକ୍ଷ କଲେ ବିରୋଧୀ: ରାହୁଲ ଲେଖିଲେ ‘ସତ କେତେ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସେ’

ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ୨୫/୦୨: ମୋଟେରା କ୍ରିକେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପୂର୍ବରୁ ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନାମରେ ନାମିତ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନବ ନିର୍ମିତ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଝଡ଼ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। କିଛି ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ନୂଆ ନାମକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ: କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସତ କେତେ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସେ । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମ, ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଡ୍‌, ରିଲାଏନ୍ସ ଏଣ୍ଡ୍‌ ଏବଂ ଜୟ ଶାହଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ । ଆମେ ଦୁଇ ଆମର ଦୁଇ।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ: କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଏହି ମାଟିରେ କିଛି ନିଆରା ଅଛି, ଯାହାକି ଅନେକ ବାଧାବିଘ୍ନ ସତ୍ତେ୍ୱ ସବୁବେଳେ ସର୍ବଦା ମହାନ ଆତ୍ମାଙ୍କ ବାସସ୍ଥାନ ହୋଇ ରହିଆସିଛି ।

ଶଶି ଥରୁର: କଂଗ୍ରେସ ନେଜା ଥରୁର ଲେଖିଛନ୍ତି, ବୋଧହୁଏ ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଜଣେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନାମିତ କରାଯାଇଛି, ଯିଏ ସେମାନଙ୍କ ମୂଳ ସଂଗଠନ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲଗାଇଛନ୍ତି। କିମ୍ବା ବୋଧହୁଏ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଭ୍ରମଣକାରୀ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ଲାଗି ଏଠାରେ ଆୟୋଜନ କରାଯିବା ପାଇଁ ଆଗୁଆ ବୁକିଂ କରାଯାଇଛି । କିମ୍ବା ଏହାଏକ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।’

ରାଜୀବ ସତାଭ: ଅନ୍ୟ ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଲେଖିଛନ୍ତି, ମୋଟେରା କ୍ରିକେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମ କରିବା ଅପମାନଜନକ । ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିପରି ଆତ୍ମମୁଗ୍ଧ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ଦର୍ଶାଉଛି । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ରୋଧିତ ଏବଂ ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକଙ୍କ ସଂକେତ ଭଳି ।

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ: ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ଶାସକଙ୍କର ପକୃତ ରୂପ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ୭୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର, କିନ୍ତୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ । ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ଜାଜନକତାକୁ ଆସିନାହିଁ ।

ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ: କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କର ଲେଖିଛନ୍ତି, ସୋନିଆ କିମ୍ବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କେବେବି କେଭାଡିରେ ଥିବା ବିଶ୍ୱର ଉଚ୍ଚତମ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି (ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ)କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି କି? ସେମାନେ କେବେ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି କି? ଆଉ କ’ଣ କୁହାଯାଇପାରେ?

ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର: କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜାଭଡେକର ଲେଖିଛନ୍ତି, ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସର ନାମ ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଏନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ । କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସ ଭିତରେ କେବଳ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମର ନାମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି । ବିଡ଼ମ୍ବନାର ବିଷୟ, ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନ ଦେଇନଥିବା ପରିବାର ବର୍ତ୍ତମାନ କାନ୍ଦୁଛି ।