PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରେ ଅନ୍ଧ ହେଲେ ବାପା ମା’, ଝିଅକୁ ଦେଲେ ବଳି

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ପ୍ରଥା ଆଜି ବି ବଂଚିଛି। ଅନ୍ୟର କଥାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରି କିଏ କାହାକୁ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେଲାଣି ତ କିଏ ଚେଙ୍କ ଲଗାଇ ଦେଲାଣି। ଏମିତି ଚାଂଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା କେବଳ ମଫସଲ ଅଂଚଳ ନୁହେଁ, ଘଟିଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଜାଫର ନଗରରେ। ଏହି ସହରରେ ଏମିତି ଏକ ପରିବାର ଅଛି, ଯିଏ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ନରବଳି ଦେବାକୁ କି ପଛାଇ ନାହିଁ। ଉଭୟ ବାପା ମା’ ନିଜ କିଶୋରୀ ଝିଅକୁ କରିଦେଇଛନ୍ତି ହତ୍ୟା। ଏହି ମାମଲାରେ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀ ଓ ପରିବାରର ୪ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଭୈାରାକଲାଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କପୁରଗଡ଼ ଗାଁରେ ଏହିଭଳି ଚାଂଚଲ୍ୟକର ଘଟିଛି। ତିନି ଦିନ ତଳେ ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସର ନାବାଳିକା ହିମାଂଶି ହଠାତ୍ ଘରୁ କୁଆଡ଼ୁ ପଳାଇଥିଲା। ହିମାଂଶୀର ବାପା ଭୈାରାକଳାଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ଯେତେବେଳେ ଯାଂଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା ପ୍ରଥମେ ହିମାଂଶୀର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଦିନ ହିମାଂଶୀର ମୃତ ଦେହ ଝିଅ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ପୁଲିସ ମୃତକଙ୍କ ବାପା ସଂଜୟ ପ୍ରଜାପତି, ମା’ ଇନ୍ଦିରା, ବଡ଼ ଭଉଣୀ କାଜଲ, ଭାଇ ରବିଶ୍ ଏବଂ ସେହି ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀକୁ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ପାଇଁ ହିରାସନ ନେଇଥିଲେ। ଥାନା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧମେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ହିମାଂଶୀର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ହତ୍ୟା ପଛରେ ଆଉ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହାତ ରହିଛି। ଜଲଦି ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଳିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର