PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ: ଭୋର ୪.୩୦ରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ ବାଲ୍ ସାହେବ ଠାକ୍ରେଙ୍କ ବାୟୋପିକ୍ ‘ଠାକ୍ରେ’ ପଛରେ ପଡ଼ିଲା ସଲମାନ୍ ଓ ସାହରୁଖ୍ଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଲ୍ ସାହେବ ଠାକରେଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦିନ ଅବସରରେ ବଡ଼ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଯାଉଛି । ଜାନୁଆରି ୨୩ରେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଥିବାବେଳେ ଜୀବନୀକୁ ନେଇ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ‘ଠାକ୍ରେ’କୁ ଜାନୁଆରି ୨୫ରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯାଉଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଠାକ୍ରେଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡ଼ିତ ଅନେକ ଅଜଣା କଥା ଦର୍ଶକ ଜାଣିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଫିଲ୍ମରେ ବାଲ୍ ଠାକ୍ରେଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନେତା ନୱାଜୁଦ୍ଦିନ୍ ସିଦ୍ଦିକି ଥିବାବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୂମିକାରେ ଅମୃତା ରାଓ ରହିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭୋର ୪.୩୦ମି.ରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସାଧାରଣତଃ ଭାବରେ ଫିଲ୍ମକୁ ୭ଟା ସମୟରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଫିଲ୍ମ ‘ଠାକ୍ରେ’ କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସକାଳ ୪.୩୦ରେ ରିଲିଜ୍ କରାଯିବ । ଏହା ପଛରେ ରହିଛି ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ।
ସୂଚନା ମୁତାବକ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବାଲା ସାହେବଙ୍କ କ୍ରେଜ୍ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଜୀବନୀ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନରେ ବେଶ୍ ଉତ୍ସାହ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଛି । ସେହି କାରଣରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ଏକ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଏଭଳି ମୋ÷କା ସାହରୁଖ ଖାନ୍ ହେଉ କି ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ବା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଫିଲ୍ମକୁୁ ମିଳିନି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର