PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ମୋଟୁ ସୀମାନ୍ତ ୪ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଚେକପୋଷ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ, କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଓ ମାଓ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପୁଲିସ ଡିଜି
  • ||
  • କପିଲାଭଟା : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୧ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ଵର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ୩ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • OJEE: ଜୁନ୍‌ ୧୫ ଯାଏ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ, ଜୁନ୍‌ ୧୭ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଫି’ଦାଖଲ କରିପାରିବେ
  • ||
  • ପୁରୀ:ଏ ବର୍ଷ ବି ବିନା ଭକ୍ତରେ ହେବ ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା, କେବଳ ସେବାୟତ ଟାଣିବେ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବାହାର ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା, ମେ ୧୫ରୁ ଜୁନ୍‌ ୬ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଚାଷୀ କୂଳ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ମେ’ ୩୧ରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ,ଜୁନ୍ ୧୦ରୁ ୧୨ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଶା
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ମାଟି ମା’କୁ ପୂଜା କରି ଚାଷ କାମ ଅନୁୁକୂଳ କରିବେ ଚଷା ପୁଅ
  • ||

ମାହିଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବଡ ସମ୍ମାନ, ବିରାଟଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦିନିକିଆ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେଲେ ଏମଏସ୍ ଧୋନୀ

ସିଡନୀ, ୨୪|୧୨:   କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଚଳିତ ଦଶନ୍ଧିର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦିନିକିଆ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏଥିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କୁ ବଡ ସମ୍ମାନ ଦେଇଛି। ଏଠାକାର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଦଳରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। ସେହିପରି ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି।

କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ଦଶକ ଅନ୍ତରେ ଧୋନୀ ସେତେଟା ସଫଳ ହୋଇପାରିନଥିଲେ ସୁଧା ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅନେକ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣିମ ସମୟ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଖେଳାଳି। ଧୋନୀ ୨୦୧୧ରେ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଦଳକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଚାମ୍ପିୟନ କରିଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ଭଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଫିନିଶର।  ଧୋନୀଙ୍କ ଆଭରେଜ୍ ମଧ୍ୟ ୫୦ ରହିଛି। ସେ ୪୯ଟି ଇନିଂସରେ ନଟ୍ ଆଉଟ୍ ରହିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ୨୮ଟି ପାଳିରେ ସେ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓ୍ୱିକେଟ୍ କିପର୍ ଭାବେ ବୋଲରଙ୍କୁ କେବେ ନିରାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି।

ଏହି ଦଶନ୍ଧିର ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ଧୋନୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। ରୋହିତ ଓ ହାସିମ ଅମଲାଙ୍କୁ ଓପନର ଭାବେ ବଛାଯାଇଛି। ବିରାଟ କୋହଲି ୩ ନମ୍ବରରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏବି ଡିଭିଲର୍ସ, ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ, ଜୋସ ବଟଲରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମିଚେଲ୍ ଷ୍ଟାର୍କ, ଟ୍ରେଟ୍ ବୋଲ୍ଡ୍, ଲସିଥ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି।

କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦିନିକିଆ ଦଳ

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ହାସିମ ଅମଲା, ବିରାଟ କୋହଲି, ଏମଏସ ଧୋନୀ, ଏବି ଡିଭିଲର୍ସ, ସାକିବ ଅଲ ହାସନ, ଜୋସ ବଟଲର, ମିଚେଲ୍ ଷ୍ଟାର୍କ, ଟ୍ରେଟ୍ ବୋଲ୍ଡ୍, ଲସିଥ ମାଲିଙ୍ଗା, ରଶିଦ ଖାନ