ଧୋନିଙ୍କ ଅବସରକୁ ନେଇ ମର୍ମାହତ ପାକିସ୍ତାନି ଚାଚା : ‘ଆଉ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ଯିବିନି’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮/୦୮: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନିଙ୍କ ଅବସର କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛି। ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ଜନ୍ମିତ ପ୍ରଶଂସକ ଚାଚା ଚିକାଗୋ (ମହମ୍ମଦ ବସିର) ସବୁଠୁ ଭିନ୍ନ । ସେ ଧୋନିଙ୍କର ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ । ତାଙ୍କ ଅବସରକୁ ନେଇ ସେ ମର୍ମାହତ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଆଉ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ଯିବେନି ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବସିର କହିଛନ୍ତି, ଧୋନି ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ । ମୁଁ ଆଉ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ଯିବି ବୋଲି ଭାବୁନି । ଧୋନିଙ୍କୁ ମୁଁ ବହୁତ ଭଲପାଏ, ସେ ମୋତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ସବୁ ମହାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦିନେ ନା ଦିନେ ଅବସର ନେବାକୁ ପଡ଼େ । କିନ୍ତୁ ଧୋନିଙ୍କ ଅବସର ମୋତେ ମର୍ମାହତ କରିଛି ।

ସେ ବିଦାୟୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବାର ହକଦାର ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହାଠୁ ବି ସେ ଅଧିକ ଅଟନ୍ତି । କରୋନା ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଲେ ମୁଁ ରାଞ୍ଚିରେ ଧୋନିଙ୍କୁ ଭେଟିବି । ଏବେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଖେଳୁଥିବାରୁ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବି ।’ ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ସେମି
ଫାଇନାଲ୍‌ (ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ) ପରେ ଧୋନିବସିରଙ୍କ ବନ୍ଧୁତା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଥିଲା । ସେ ବସିରଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଟିକେଟ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଗ୍ରେଗ୍ ବାର୍କଲେ ଆଇସିସିର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଦ୍ବିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ଭୋଟିଂରେ ମିଳିଲା ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା

ରେଡ୍‌ ବୁଲ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ : ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସୋଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

କରୋନା କାଳରେ କେତେଥର କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ? ନିଜେ କଲେ ଖୁଲାସା

ICC ବାଛିବ ଦଶନ୍ଧିର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି: ଭାରତରୁ ଅଛନ୍ତି ୬ ଖେଳାଳି, ବିରାଟ ସର୍ବାଧିକ ୫ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ମନୋନୀତ

ନୂଆ ଜର୍ସିରେ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତି: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ବିରାଟ ବାହିନୀଙ୍କ ନୂଆ ପୋଷାକ ମନେ ପକାଉଛି ୯୦ ଦଶକର କଥା

ବିରାଟ ଓ ରୋହିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ଅଧିନାୟକ କିଏ? ଗମ୍ଭୀର ରଖିଲେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, କହିଲେ…