PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ଭାଇ ହେବ ତ ଏମିତି: ସାନଭାଇଙ୍କୁ ଜେଲ ଯିବାରୁ ବଞ୍ଚାଇଲେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ, କ’ଣ କହିଲେ ଅନିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୩: ଖରାପ ସମୟରେ ଭାଇ ହିଁ ଆଉ ଜଣେ ଭାଇର କାମରେ ଆସିଥାଏ। ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି ବିଶିଷ୍ଟ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ। ସାନ ଭାଇ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସଙ୍କଟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁକେଶ ତାଙ୍କୁ  ୪୬୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଜେଲ ଯିବାରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ଠିକ୍ ସମୟରେ ଏହି ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଭାଉଜ ନୀତା ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

source: https://www.telecomlead.com

ଠିକ୍ ସମୟରେ ବକେୟା ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା​‌ ଦେଇଥିବାରୁ  ଆରକମର ମୁଖପାତ୍ର ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କହିଛନ୍ତି ’ମୁଁ ନିଜର ଆଦରଣୀୟ ବଡ ଭାଇ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ଭାଉଜ ନୀତା ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଏହି ଖରାପ ସମୟରେ ସୋ ସାଥିୀରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବାରୁ  ଓ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ଆନ୍ତରିକତାର ସହ ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଠିକ୍ ସମୟରେ ଏହି ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରି ସେ ପରିବାରର ମୁଜବୁତ ମୂଲ୍ୟ ଓ ପରିବାରର ମହତ୍ତ୍ବକୁ ରେଖାଙ୍କିତ କରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଓ ମୋର ପରିବାର ବହୁତ ଆଭାରୀ ଯେ ଆମେ ପୁରୁଣା କଥାକୁ ପଛରେ ଛାଡି ଆଗକୁ ବଢିସାରିଛୁ ଓ ତାଙ୍କର ଏହି ବ୍ୟବହାର ମୋତେ ଖୁବ୍ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି ଅନିଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

source: http://www.businessworld.in

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତକାଲି ସ୍ୱିଡେନ୍‌ର ଟେଲିକମ୍‌ ଉପକରଣ ନିର୍ମାତା ଏରିକ୍‌ସନ୍‌କୁ ୪୬୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରି ଜେଲ ଯିବାରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲେ। । ଗତ ମାସ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଯଦି ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ ସୁଦ୍ଧା ଆର୍‌କମ୍‌ ଏରିକ୍‌ସନ୍‌କୁ ଏହାର ବକେୟାରାଶି ଶୁଝାନଯାଏ  ତେବେ ଏହାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ସବୁଆଡୁ ନିରାଶ ହେବା ପରେ ଭାଇଙ୍କ ଠାରୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରି ଏରିକ୍‌ସନ୍‌ର ମୁହଁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ । ଯାହାଫଳରେ ଦୁଇ କମ୍ପାନି ମଧ୍ୟରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଆଇନଗତ ବିବାଦର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ଯଦି ଆର୍‌କମ୍‌ ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରି ନ ଥାନ୍ତା ତା’ହେଲେ ଅନିଲ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଜେଲ ଯାଇଥାନ୍ତେ।

source: https://www.timesnownews.com

ଏରିକ୍‌ସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଦାଏର୍‌ କରାଯାଇଥିବା ଅଦାଲତ ଅବମାନନା ମାମଲାରେ ଗତ ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଅନିଲ୍‌ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ । ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ଅନିଲ୍‌ ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରୁ ନ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ଏରିକ୍‌ସନ୍‌ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାଏର୍‌ କରିଥିଲା । ଏହାର ଶୁଣାଣି କରି କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ, ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ ନ କଲେ ଆର୍‌କମ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନି, ରିଲାଏନ୍ସ ଇନ୍‌ଫ୍ରାଟେଲ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଛାୟା ଭିରାନି ଏବଂ ରିଲାଏନ୍ସ ଟେଲିକମ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସତୀଶ ସେଠ୍‌ ଜେଲ ଯିବେ। କିନ୍ତୁ ବଡ ଭାଇ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଜେଲ ଯିବାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର