ଜାତି, ଧର୍ମର ହୀନ ରାଜନୀତି ବିଲୋପ କରିବ ବିଜେପି:କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକ୍ତାର୍‌ ଆବାସ୍‌ ନକ୍‌ଭୀ

କଟକ/ଜଗତପୁର/ସାଲେପୁର,୨୦ ।୪(ଆପ୍ର): ବିଜେପିକୁ ଏକ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଦଳ କହି ଭୋଟ୍‌ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଚକ୍ରାନ୍ତ ଚଳାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ଏହି ଆଶା ସଫଳ ହେବନାହିଁ । କାରଣ ଗତ ୫ ବର୍ଷରେ ବିଜେପି ସରକାର ଦଳମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ ଭାରତବାସୀଙ୍କ ବିକାଶ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଆସିଛି । ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକର ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବୃହତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ୍‌ ଦେଇ ବିଜେପିକୁ ପୁଣି ଥରେ ସମର୍ଥନ ଦେବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଜଣାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକ୍ତାର ଆବାସ୍‌ ନକ୍‌ଭୀ ।

ସାଲେପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଭାତପଡ଼ା ଖେଳପଡିଆଠାରେ ଆଜି ଆୟୋଜିତ ବିଜେପିର ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ନକ୍‌ଭୀ । ଏହି ଅବସରରେ ସେ କହିଥିଲେ, ଓଡିଶା ଏକ ଶାନ୍ତି ପ୍ରିୟ ରାଜ୍ୟ । ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜୟ ଆଶଙ୍କାରେ ଏଠାକାର ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି । ଧର୍ମ, ଜାତି, ମିଥ୍ୟା, ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ମାଧ୍ୟମରେ ଭୋଟ୍‌ ହାତେଇବାର ରାଜନୈତିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ବିଲୋପ କରିବା ବିଜେପିର ଲକ୍ଷ୍ୟ । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସଂକଳ୍ପରେ ଦେଶ ଆଜି ବିକାଶ ହାୱାରେ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି । ଏଠି ଜାତି, ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସମସ୍ତେ ଭାରତୀୟ ବୋଲି ବିଚାର କରାଯାଇ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୭ଶହ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ଭାଇମାନେ ହଜ୍‌ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆବେଦନପତ୍ର ମଞ୍ଜୁର କରାଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକକାଳୀନ ଏତେସଂଖ୍ୟକ ଯାତ୍ରୀ ହଜ୍‌ କରିବାକୁ ଯିବେ । ପାକିସ୍ଥାନ ଏକ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ବହୁଳ ରାଷ୍ଟ୍ର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେଠାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ହଜ୍‌ ଯାତ୍ରୀ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରୁ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ହଜ୍‌ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ପାଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ କେବେ ବି ଏକକାଳୀନ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ହଜ୍‌ ଯାତ୍ରୀ ଯାଇନାହାନ୍ତି, ଯାହା ଏଥର ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି ବୋଲି ନକ୍‌ଭୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସଭାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ସାଲେପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ସାଲେପୁରର ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ସାଲେପୁର ବ୍ଲକ ନାନ୍ଦୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଭାତପଡ଼ା ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ସମାବେଶ ଶେଷ କରି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକ୍ତାର ଆବାସ୍‌ ନକ୍‌ଭୀ କଟକରେ ଏକ ରୋଡ୍‌ ସୋ’ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଗୌରୀଶଙ୍କର ପାର୍କ ଠାରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନକ୍‌ଭୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତୃବୃନ୍ଦ ଦେୱାନ ବଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ତାଙ୍କୁ ବିପୁଳ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ରୋଡ୍‌ ସୋରେ ଦଳର କଟକ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର, ବାରବାଟୀ-କଟକ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସମୀର ଦେଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ମମତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା: ଦକ୍ଷିଣ କୁଚବିହାର ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, ବିଜେପିରେ ମିଶିବାକୁ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମିହିର

ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରେ କିଏ? କଂଗ୍ରେସ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ କମଲନାଥ, ବେଣୁଗୋପାଳ ଓ ଗେହଲଟ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକୁ ବାଛିବେ ସୋନିଆ

ଓସିଏର ନୂଆ ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେଲେ ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକ

ବିଜେପିକୁ ଓବେସୀଙ୍କ କଡାପ୍ରଶ୍ନ, ବିଜେପି ଶାସିତ ୪ ରାଜ୍ୟରେ କାହିଁକି ନାହାନ୍ତି ଜଣେ ହେଲେ ମୁସଲିମ ମନ୍ତ୍ରୀ ?

ଓଡିଆ ଗୀତରେ ରାପ୍‌ ପରେ ଆଲ୍‌ବମ୍‌ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ସୁର ଭାଇନା: କୁଆଖିଆ ନଦୀ ପଠାରେ ଚାଲିଛି ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ