PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଗରାପୁରରେ ଅଘଟଣ, ରୋଷେଇ ଘରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କାଲି ସବ୍ୟସାଚୀ –ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ବାହାଘର, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଉଭୟ ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଆଜି ୩ ସହରରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା- ଅନୁଗୁଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦.୧ ଡିଗ୍ରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ବୌଦ୍ଧରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର – ସମ୍ବଲପୁରରୁ ବାହାରିଲା ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉଲଗୁଲାନ ଶପଥ ଯାତ୍ରା, ବାଇକ ରାଲିରେ ବାହାରିଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ- ୧୧କେଭି ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବାର ବର୍ଷ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ,ଶବ ରଖି ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଆଗରପଡା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ।
  • ||
  • ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ସୂଚନା
  • ||
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ ଅଧିବେଶନରେ ଭାବୁକ ହେଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ, କହିଲେ ଆପଣ ପୁଣି ହୁଅନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ୧୩/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟରେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ ଆଜି ଏକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ସାଂସଦ ମୁଲାୟମ ଲୋକସଭାରେ କହିଲେ ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଉଚିତ୍ । ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନରେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ମୁଲାୟମ କହିଲେ, ‘ମୋର କାମନା ଏହା ଯେ ଏଠି ଯେତେ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ପୁଣି ଚୟନ ହୋଇ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତୁ । ଆମେ (ବିରୋଧୀ) ସଂଖ୍ୟାରେ ବହୁତ କମ୍, ଆମେ ଅଧିକ କିଛି ହାସଲ କରିପାରିବୁନି କିନ୍ତୁ ମୁଁ କାମନା କରୁଛି ଆପଣ(ମୋଦି) ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇ ଆସନ୍ତୁ’ । ମୁଲାୟମଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ହାତ ଯୋଡି ତାଙ୍କର ଅଭିବାଦନ କଲେ ।

source:aajtak.intoday.in

କହିରଖୁଛୁ ଆଜି ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନ। ସମସ୍ତ ସାଂସଦ ଲୋକସଭାରେ ନିଜ ଶେଷ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଏପରି ବୟାନ ରଖିଥିଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଲେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ବସିଥିଲେ ୟୁପିଏ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ । ମୁଲାୟମଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ସଂସଦରେ କରତାଳି ବର୍ଷା ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ । ସେ ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଗୃହ ଚଳାଇଥିବାରୁ ଅଭିବାଦନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର