PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

ମାଆବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଅର ମାମଲା: ମୋର ବିନା ସ୍ୱୀକୃତିରେ ମୋତେ କାହିଁକି ଜନ୍ମ ଦେଲ

source:www.oneindia.com

ମୁମ୍ବାଇ,୫ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଲୋକ ଅଦ୍ଭୁତ କାରଣ ପାଇଁ ଅଦାଲତର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ଏବେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେଠାରେ ରାଫେଲ ସାମୁଏଲ ନାମକ ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ନିଜର ମାଆବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଦାଲତରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏକ ଫେସବୁକ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କର ବିନା ସ୍ୱୀକୃତିରେ ତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଆବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିବେ ।
ସାମୁଏଲ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଖୁବ୍‌ ଭଲ ଅଛି ଏବଂ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ବି ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ସାମାଜିକ ଓ ଅନ୍ୟ କାରଣରୁ ମଣିଷ ବଂଶବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ମଣିଷର ବଂଶବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ପୃଥିବୀର ପରିବେଶ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି । ତା’ଛଡା ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ଜୀବନ ଦେଇ ତା’କୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ମଣିଷର ଅଧିକାର ନାହିଁ । ସେହିପରି ମଣିଷର ଯୌନସୁଖରୁ ସନ୍ତାନର ଜନ୍ମ ହେଉଥିବାରୁ ସେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତି । ତେଣୁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି କି କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଋଣୀ ନୁହନ୍ତି । କାରଣ ପିତାମାତା କେବଳ ନିଜର ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ।
ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କି ଏକ ଦମ୍ପତି ନିଜର ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠକୁ କାହିଁକି ଆଣିବେ? ଜଣକର ଇଛା ନଜାଣି ତା’କୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ଏବଂ ତା’କୁ ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିବା ଓ କ୍ୟାରିଅର ଗଢ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବା କ’ଣ ଦାସତ୍ୱ ପ୍ରଥା ସହିତ ସମାନ ନୁହେଁ କି? ସାମୁଏଲ ‘ ନିହିଲାନନ୍ଦ’ ନାମରେ ଏକ ଫେସବୁକ୍‌ ପେଜ୍‌ ତିଆରି କରି ତା’ ମାଧ୍ୟମରେ ଏ ପ୍ରକାର ବିଚାରଧାରାର ପ୍ରସାର କରାଉଛନ୍ତି ।