PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

ମାଆବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଅର ମାମଲା: ମୋର ବିନା ସ୍ୱୀକୃତିରେ ମୋତେ କାହିଁକି ଜନ୍ମ ଦେଲ

source:www.oneindia.com

ମୁମ୍ବାଇ,୫ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଲୋକ ଅଦ୍ଭୁତ କାରଣ ପାଇଁ ଅଦାଲତର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ଏବେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେଠାରେ ରାଫେଲ ସାମୁଏଲ ନାମକ ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ନିଜର ମାଆବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଦାଲତରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏକ ଫେସବୁକ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କର ବିନା ସ୍ୱୀକୃତିରେ ତାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଆବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିବେ ।
ସାମୁଏଲ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଖୁବ୍‌ ଭଲ ଅଛି ଏବଂ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ବି ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ସାମାଜିକ ଓ ଅନ୍ୟ କାରଣରୁ ମଣିଷ ବଂଶବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ମଣିଷର ବଂଶବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ପୃଥିବୀର ପରିବେଶ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି । ତା’ଛଡା ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ଜୀବନ ଦେଇ ତା’କୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ମଣିଷର ଅଧିକାର ନାହିଁ । ସେହିପରି ମଣିଷର ଯୌନସୁଖରୁ ସନ୍ତାନର ଜନ୍ମ ହେଉଥିବାରୁ ସେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତି । ତେଣୁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି କି କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଋଣୀ ନୁହନ୍ତି । କାରଣ ପିତାମାତା କେବଳ ନିଜର ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ।
ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କି ଏକ ଦମ୍ପତି ନିଜର ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠକୁ କାହିଁକି ଆଣିବେ? ଜଣକର ଇଛା ନଜାଣି ତା’କୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ଏବଂ ତା’କୁ ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିବା ଓ କ୍ୟାରିଅର ଗଢ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବା କ’ଣ ଦାସତ୍ୱ ପ୍ରଥା ସହିତ ସମାନ ନୁହେଁ କି? ସାମୁଏଲ ‘ ନିହିଲାନନ୍ଦ’ ନାମରେ ଏକ ଫେସବୁକ୍‌ ପେଜ୍‌ ତିଆରି କରି ତା’ ମାଧ୍ୟମରେ ଏ ପ୍ରକାର ବିଚାରଧାରାର ପ୍ରସାର କରାଉଛନ୍ତି ।