ମୁମ୍ବାଇ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଆବାସିକ ସହର ମଧ୍ୟରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ, ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିଟରକୁ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କା

ମୁମ୍ବାଇ,୭।୩: ବିଶ୍ବର ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ପ୍ରମୁଖ ଆବାସିକ ସହର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ନାଇଟ୍ ଫ୍ରେକର ରିପୋର୍ଟରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ’ଦ ଓ୍ବେଲଥ୍ ରିପୋର୍ଟ ୨୦୧୯ରେ ବିଶ୍ବର ୨୦ ଟି ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଆବାସିକ ସହର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ମୁମ୍ବାଇ ରହିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଡଲାର (୭ କୋଟି) ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିଟର ଜମି କିଣିହେବ।

source: https://www.thrillophilia.com/

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୨୦୧ ବର୍ଗମିଟର ଜମି କିଣିହେବ। ସେଭଳି ବେଙ୍ଗଲୁରରେ ଏତିକି ଟଙ୍କାରେ ୩୩୪ ବର୍ଗମିଟର ଜମି କିଣି ହେବ। ୨୦୧୮ରେ ବିଶ୍ବସ୍ତରରେ ଆବାସିକ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ୦.୩% ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୬୭ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲା। ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ମାମଲାରେ ୧.୪% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ୫୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ଓ ୧.୧% ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ବେଙ୍ଗାଲୁର ୫୬ ନମ୍ବରରେ ରହିଥିଲା।  

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଲଜ୍ଜା ! ବୋହୂର ସର୍ବସ୍ୱ ସାରିଲା ଶ୍ୱଶୂରଙ୍କର ପାପ ନଜର- ପୁଅକୁ ଗୁଳି କରି ଫେରାର

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ – କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଭାରତ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ୍‌ ଲେକ୍‌ ଏବଂ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରିଛି ‘ଅଦୃଶ୍ୟ କମାଣ୍ଡୋ’ -ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନେ କିଏ ଏବଂ ନେଇଛନ୍ତି କେଉଁ ତାଲିମ

ବିଦେଶରେ ଥିବା ୫୦ ଜଣ ବେଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଭାରତ ଅଣାଗଲା

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ, ଏହି ସବୁ ବିଷୟରେ କରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା

ଜହ୍ନରେ ହେବ ୧୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଟୟଲେଟ୍, ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବ ନାସା