PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଆବାସିକ ସହର ମଧ୍ୟରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ, ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିଟରକୁ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କା

ମୁମ୍ବାଇ,୭।୩: ବିଶ୍ବର ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ପ୍ରମୁଖ ଆବାସିକ ସହର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ନାଇଟ୍ ଫ୍ରେକର ରିପୋର୍ଟରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ’ଦ ଓ୍ବେଲଥ୍ ରିପୋର୍ଟ ୨୦୧୯ରେ ବିଶ୍ବର ୨୦ ଟି ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଆବାସିକ ସହର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ମୁମ୍ବାଇ ରହିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଡଲାର (୭ କୋଟି) ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିଟର ଜମି କିଣିହେବ।

source: https://www.thrillophilia.com/

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୨୦୧ ବର୍ଗମିଟର ଜମି କିଣିହେବ। ସେଭଳି ବେଙ୍ଗଲୁରରେ ଏତିକି ଟଙ୍କାରେ ୩୩୪ ବର୍ଗମିଟର ଜମି କିଣି ହେବ। ୨୦୧୮ରେ ବିଶ୍ବସ୍ତରରେ ଆବାସିକ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ୦.୩% ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୬୭ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲା। ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ମାମଲାରେ ୧.୪% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ୫୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ଓ ୧.୧% ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ବେଙ୍ଗାଲୁର ୫୬ ନମ୍ବରରେ ରହିଥିଲା।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର