ମୁମ୍ବାଇ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଆବାସିକ ସହର ମଧ୍ୟରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ, ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିଟରକୁ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କା

ମୁମ୍ବାଇ,୭।୩: ବିଶ୍ବର ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ପ୍ରମୁଖ ଆବାସିକ ସହର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ନାଇଟ୍ ଫ୍ରେକର ରିପୋର୍ଟରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ’ଦ ଓ୍ବେଲଥ୍ ରିପୋର୍ଟ ୨୦୧୯ରେ ବିଶ୍ବର ୨୦ ଟି ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଆବାସିକ ସହର ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ମୁମ୍ବାଇ ରହିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଡଲାର (୭ କୋଟି) ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିଟର ଜମି କିଣିହେବ।

source: https://www.thrillophilia.com/

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୨୦୧ ବର୍ଗମିଟର ଜମି କିଣିହେବ। ସେଭଳି ବେଙ୍ଗଲୁରରେ ଏତିକି ଟଙ୍କାରେ ୩୩୪ ବର୍ଗମିଟର ଜମି କିଣି ହେବ। ୨୦୧୮ରେ ବିଶ୍ବସ୍ତରରେ ଆବାସିକ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ୦.୩% ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୬୭ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲା। ମୂଲ୍ୟ ବଢିବା ମାମଲାରେ ୧.୪% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ୫୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ଓ ୧.୧% ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ବେଙ୍ଗାଲୁର ୫୬ ନମ୍ବରରେ ରହିଥିଲା।  

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଶ୍ବର ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ

ସୁଦୃଢ ହୋଇଛି ସମ୍ପର୍କ- ୨୦୧୫ରୁ ୫୮ଟି ଦେଶ ଯାଇଛନ୍ତି ମୋଦି

ଏହି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ନମାନିଲେ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ ଓ ଜରିମନା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ନିୟମ

ଯୌନ କର୍ମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର – କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଯୌନକର୍ମୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦିଅ

ଉପବାସରେ ରାଜ୍ୟସଭାର ଉପ-ସଭାପତି: ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ୩ ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖି କହିଲେ- ବହୁତ କଷ୍ଟ ଲାଗିଛି, ସାରା ରାତି ଶୋଇପାରିନି…’

ବଲିଉଡ ପାର୍ଟିରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଅଫର କରାଯାଏ, ମନା କଲେ ବୟକଟ୍ କରି ଦିଆଯାଏ ନଚେତ୍ କାମ ମିଳେନି: ଅକ୍ଷରା ସିଂ