PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ସେମିରେ ନାଦାଲ, ଭିଟୋଭା

ମେଲ୍‌ବୋର୍ଣ୍ଣ, ୨୨ା୧(ଏଜେନ୍ସି):ଚଳିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍‌ ଓପନ୍‌ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖେଳାଳି ରାଫେଲ ନାଦାଲଙ୍କ ଆଧିପତ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ସବୁ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ନାଦାଲ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ରୋଜର ଫେଡେରରଙ୍କୁ ହରାଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଗ୍ରୀସ୍‌ ଖେଳାଳି ଷ୍ଟିଫାନସ ସିସିପାସ୍‌ ସେମିରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଥିବା ବେଳେ ମହିଳା ବର୍ଗରେ ପେଟ୍ରା ଭିଟୋଭା, ଓ ଡାନିଏଲା କଲିନ୍ସ ସେମି ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି ।
ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ: ନବମ ଦିବସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟମ ସିଡ୍‌ ଭିଟୋଭା ସିଧା ସଳଖ ୬-୧, ୬-୪ ସେଟ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଆସଲି ବାର୍ଟିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭରୁ ଭିଟୋଭା ପ୍ରଭାବ ବିସ୍ତାର କରି ଖେଳ ସହଜରେ ପ୍ରଥମ ସେଟ୍‌କୁ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସେଟ୍‌ରେ ବାର୍ଟି ଲଢୁଆ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ହେଁ ଭିଟେଭାଙ୍କ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରିଟର୍ଣ୍ଣକୁ ସମ୍ନା କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭିଟୋଭାଙ୍କୁ ୬୮ମିନିଟ୍‌ ଲାଗିଥିଲା ।
ଅନ୍ୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଆମେରିକାର ଅଣସିଡେଡ୍‌ ଖେଳାଳି କଲିନ୍ସ ୨-୬, ୭-୫, ୬-୧ ସେଟ୍‌ରେ ଆନାସ୍ତାସିଆ ପାଲ୍ୟୁଚେନ୍‌କୋଭାଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭରୁ କଲିନ୍ସଙ୍କ ତ୍ରୁଟିର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାଲ୍ୟୁଚେନ୍‌କୋଭା ପ୍ରଥମ ସେଟ୍‌ ଜିତିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସେଟ୍‌ରେ କଲିନ୍ସ ଲୟକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏଥର ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ସହଜ ନଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ୨ଟି ଯାକ ସେଟ୍‌ ଜିତି କଲିନ୍ସ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କୌଣସି ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ୍‌ର ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ୨ଘଣ୍ଟା ୧୬ମିନିଟ୍‌ର ଏହି ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁକାବିଲାରେ କଲିନ୍ସ୫ଟି ବ୍ରେକ୍‌ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।
ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ: ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଡ୍‌ ନାଦାଲ ସିଧା ସଳଖ ୬-୩, ୬-୪, ୬-୨ ସେଟ୍‌ରେ ଫ୍ରାନ୍‌ସିସ ଟିଆଫଏଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ରେ ପଞ୍ଚମ ସିଡ୍‌ କେଭିନ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କୁ ଓ ଚତୁର୍ଥ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ରେ ଗିଗୋର ଦିମିତ୍ରୋଭଙ୍କୁ ହରାଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଟିଆଫଏ ପୂର୍ବ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦୋହରାଇ ପାରି ନଥିଲେ । ନାଦାଲଙ୍କ ନିଖୁ ତଥା ତ୍ରୁଟି ହୀନ ଖେଳ ଆଗରେ ତିଷ୍ଠିବା ଟିଆଫଏଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଅସମ୍ଭବ ମନେ ହୋଇଥିଲା । କୌଣସି ସେଟ୍‌ରେ ସେ ନାଦାଲଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇପାରି ନଥିଲେ । ୧ଘଣ୍ଟା ୪୭ମିନିଟ୍‌ର ମୁକାବିଲାରେ ଟିଆଫଏ ୪ଟି ବ୍ରେକ୍‌ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।
ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ରୋଜର ଫେଡେରରଙ୍କୁ ହରାଇ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ସାଜିଥିବା ସିସିପାସ୍‌ ଅନ୍ୟ ଏକ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସ୍ପେନ୍‌ର ରୋବର୍ଟୋ ବୌତିସ୍ତା ଅଗୁଟଙ୍କୁ ୭-୫, ୪-୬, ୬-୪, ୭-୬(୭-୨) ସେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଥିଲେ । ଏଥିସହ ସେ କନିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନର ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚି ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ୨୨ତମ ସିଡ୍‌ ଅଗୁଟ୍‌ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେଟ୍‌ରେ ଲଢୁଆ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ତୃତୀୟ ସେଟ୍‌ରେ ସିସିପାସ୍‌ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ ସେଟ୍‌ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥିଲା । ୬-୬ରେ ସ୍ଥିତି ବରାବର ହେବା ପରେ ଟାଇବ୍ରେକର୍‌ର ସହାୟତା ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ସିସିପାସ୍‌ଙ୍କ ମୁକାବିଲା କରିପାରି ନଥିଲେ ଅଗୁଟ୍‌ । ୩ଘଣ୍ଟା ୧୬ମିନିଟ୍‌ର ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ସିସିପାସ୍‌ ୪ଟି ବ୍ରେକ୍‌ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର