PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ପୋଲିଂ ବୁଥରେ ‘ନମୋ ଫୁଡ୍’ ପ୍ୟାକେଟ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ବିବାଦ, ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୧।୪: ଦିଲ୍ଲୀ ପାଖ ନଏଡାରେ ଏକ ପୋଲିଂ ବୁଥ୍‌ରେ ‘ନମୋ’ ଖାଦ୍ୟ ପୁଡ଼ିଆ ବଣ୍ଟନକୁ ନେଇ ଏବେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏବେ ଏହି ଖବର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଜି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନଏଡାର ସେକ୍ଟର ୧୫-ଏ ପୋଲିଂ ବୁଥରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ମୁତୟନ ଥିବା ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ପୁଡ଼ିଆ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବଣ୍ଟା ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବୁଥ୍‌ରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କିଛି ଲୋକ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହା ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏବେ ଏହି ମାମଲାରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧକାରୀ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବର ଲୁ ନଏଡାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି।  

source: https://aajtak.intoday.in

ଏହି ମାମଲାରେ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନଗରର ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଏସ୍‌ପି ବୈଭବ କ୍ରିଷ୍ଣା ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କୌଣସି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଏବଂ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି ଖାଦ୍ୟ ପୁଡ଼ିଆ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। କିଛି ଲୋକ ଗୁଜବ ଏବଂ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି।  ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଏବଂ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଖାଇବା ପାଇଁ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନରୁ ଖାଦ୍ୟ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁ ଦୋକାନର ନାମ ନମୋ ଫୁଡ୍‌ କର୍ନର ଥିଲା।  ନମୋ ଖାଦ୍ୟ ପୁଡିଆକୁ ନେଇ  ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ବି.ଆର. ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ସୂଚନା ପାଇଛି। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ନମୋ ଫୁଡ୍‌ କର୍ନର ନାମରେ ଏକ ୧୦ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଦୋକାନ ରହିଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ଭିନ୍ନ ଅର୍ଥରେ ଦେଖଯାଉଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନାଁରେ ନମୋ ବୋଲି କୁହାଯା,। ନମୋ ଚା, ନମୋ ଟିଭି, ନମୋ ଟି-ଶାର୍ଟ ଆଦି ପ୍ରଚାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଜେପି ତରଫରୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ତେଣୁ ଏହି ‘ନମୋ ଫୁଡ୍‘ ପ୍ୟାକେଟର  ବିଜେପି ସହ  ଲିଙ୍କ୍ ଥିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଇ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଟ୍ରୋଲ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ଜଣେ ଟ୍ବିଟର ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ନଏଡା ସେକ୍ଟର-୨ରେ ଥିବା ଏହି ଫୁଡ୍ କର୍ନର ଜୋମିଟୋରେ ଉପଲବ୍ଧ। ପ୍ୟାକେଟରେ ମୋଦି କିମ୍ବା ବିଜେପି ଲେଖା ହୋଇନି। ନମ ଶିବାୟ ବଦଳରେ ଫୁଡ୍ କର୍ନରର ନାମ ‘ନମୋ’ ଲେଖା ଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ମୋଦିଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର