PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ବିଶିଷ୍ଟ ଗାନ୍ଧିବାଦୀ ଭଦ୍ରକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାକ୍ତନ ଅଧକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ସନାତନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ମୋଟୁ ସୀମାନ୍ତ ୪ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଚେକପୋଷ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ, କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଓ ମାଓ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପୁଲିସ ଡିଜି
  • ||
  • କପିଲାଭଟା : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୧ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ଵର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ୩ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • OJEE: ଜୁନ୍‌ ୧୫ ଯାଏ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ, ଜୁନ୍‌ ୧୭ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଫି’ଦାଖଲ କରିପାରିବେ
  • ||
  • ପୁରୀ:ଏ ବର୍ଷ ବି ବିନା ଭକ୍ତରେ ହେବ ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା, କେବଳ ସେବାୟତ ଟାଣିବେ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବାହାର ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା, ମେ ୧୫ରୁ ଜୁନ୍‌ ୬ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଚାଷୀ କୂଳ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ମେ’ ୩୧ରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ,ଜୁନ୍ ୧୦ରୁ ୧୨ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଶା
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ମାଟି ମା’କୁ ପୂଜା କରି ଚାଷ କାମ ଅନୁୁକୂଳ କରିବେ ଚଷା ପୁଅ
  • ||

ଜାତୀୟ ସିନିୟର ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌: ରିକର୍ଭ ପୁରୁଷରେ ଆସାମ, ମହିଳାରେ ହରିଆନା ବିଜେତା

କଟକ,୧୧ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ୩୯ତମ ଜାତୀୟ ସିନିୟର ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ର ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଛି । ରିକର୍ଭ ଇଭେଣ୍ଟ ସହିତ ଆଜି ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ରାଉଣ୍ଡ ଖେଳାଯାଇଛି । ଖେଳାଳିମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜନ କରିପାରିଛନ୍ତି । ରିକର୍ଭ ପୁରୁଷରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସୁଖମଣୀ ବାବ୍ରେକର ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏସ୍‌ଏସ୍‌ସିବିର ପ୍ରବୀଣ ଯାଦବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତରୁଣଦୀପ ରାଏ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି । ରିକର୍ଭ ମହିଳାରେ ଏଲ୍‌୍‌.ବମ୍ବାୟାଲା ଦେବୀ, ଅଙ୍କିତା ଭକତ, ପ୍ରୀତି ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିପାରିଛନ୍ତି ।
ରିକର୍ଭ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଲିମ୍ପିକ ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରବୀଣ ଯାଦବ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ସତ୍ୟମ ପାଟିଲ ରୌପ୍ୟ, ଅତନୁ ଦାସ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ମହିଳାରେ ଅଙ୍କିତା ଭକତ, ରିଦ୍ଧି ଏବଂ ଏମ୍‌.ବମ୍ବାୟାଲା ଦେବୀ ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରଥମରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ରିକର୍ଭ ପୁରୁଷରେ ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ବାଜିମାତ୍‌ କରିଛି ଆସାମ । ସଞ୍ଜୟ ବୋରୋ, ଧନୀରାମ ବସୁମତରାୟ, ମୁକେଶ ବୋରୋ, ପ୍ରଡକ୍ସନ୍‌ ବୋର୍ଗୋୟାରୀଙ୍କୁ ଦଳ ପାଇଁ ଗୌରବ ସାଉଁଟିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଏସ୍‌ଏସ୍‌ସିବି ଏବଂ ଏଆଇପିଏସ୍‌ସିବି ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜନ କରିପାରିଛନ୍ତି । । ରିକର୍ଭ ମହିଳା ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ହରିଆନା ବିଜେତା ହୋଇଛି । ରିଦ୍ଧି, ପ୍ରୀତି, ସଂଗୀତା ଏବଂ ତିଷା ପୁନିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଟିମ୍‌ ଦଳକୁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଦେଇଛନ୍ତି । ଇଭେଣ୍ଟରେ ଝାଡଖଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଆସାମ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ସହ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶେଷ କରିଛି । ରିକର୍ଭ ମିକ୍ସ ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ହରିଆନାର ଦବ୍‌ଦବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦଳୀୟ ଖେଳାଳି ପ୍ରୀତି ଏବଂ ବସନ୍ତ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଏଆଇପିଏସ୍‌ସିବି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିପାରିଛନ୍ତି ।