PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଜାତୀୟ ସିନିୟର ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌: ରିକର୍ଭ ପୁରୁଷରେ ଆସାମ, ମହିଳାରେ ହରିଆନା ବିଜେତା

କଟକ,୧୧ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ୩୯ତମ ଜାତୀୟ ସିନିୟର ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ର ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଛି । ରିକର୍ଭ ଇଭେଣ୍ଟ ସହିତ ଆଜି ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ରାଉଣ୍ଡ ଖେଳାଯାଇଛି । ଖେଳାଳିମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜନ କରିପାରିଛନ୍ତି । ରିକର୍ଭ ପୁରୁଷରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସୁଖମଣୀ ବାବ୍ରେକର ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏସ୍‌ଏସ୍‌ସିବିର ପ୍ରବୀଣ ଯାଦବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତରୁଣଦୀପ ରାଏ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି । ରିକର୍ଭ ମହିଳାରେ ଏଲ୍‌୍‌.ବମ୍ବାୟାଲା ଦେବୀ, ଅଙ୍କିତା ଭକତ, ପ୍ରୀତି ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିପାରିଛନ୍ତି ।
ରିକର୍ଭ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଲିମ୍ପିକ ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରବୀଣ ଯାଦବ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ସତ୍ୟମ ପାଟିଲ ରୌପ୍ୟ, ଅତନୁ ଦାସ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ମହିଳାରେ ଅଙ୍କିତା ଭକତ, ରିଦ୍ଧି ଏବଂ ଏମ୍‌.ବମ୍ବାୟାଲା ଦେବୀ ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରଥମରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ରିକର୍ଭ ପୁରୁଷରେ ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ବାଜିମାତ୍‌ କରିଛି ଆସାମ । ସଞ୍ଜୟ ବୋରୋ, ଧନୀରାମ ବସୁମତରାୟ, ମୁକେଶ ବୋରୋ, ପ୍ରଡକ୍ସନ୍‌ ବୋର୍ଗୋୟାରୀଙ୍କୁ ଦଳ ପାଇଁ ଗୌରବ ସାଉଁଟିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଏସ୍‌ଏସ୍‌ସିବି ଏବଂ ଏଆଇପିଏସ୍‌ସିବି ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜନ କରିପାରିଛନ୍ତି । । ରିକର୍ଭ ମହିଳା ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ହରିଆନା ବିଜେତା ହୋଇଛି । ରିଦ୍ଧି, ପ୍ରୀତି, ସଂଗୀତା ଏବଂ ତିଷା ପୁନିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଟିମ୍‌ ଦଳକୁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଦେଇଛନ୍ତି । ଇଭେଣ୍ଟରେ ଝାଡଖଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଆସାମ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ସହ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶେଷ କରିଛି । ରିକର୍ଭ ମିକ୍ସ ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ହରିଆନାର ଦବ୍‌ଦବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦଳୀୟ ଖେଳାଳି ପ୍ରୀତି ଏବଂ ବସନ୍ତ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଏଆଇପିଏସ୍‌ସିବି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିପାରିଛନ୍ତି ।