PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ମୁହାଁ ଓଡ଼ିଶା, ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିଲେ ଟେଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ : ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର୍
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ :ଢେଙ୍କାନାଳ ସିଭିଲ କୋର୍ଟକୁ ସିଲ , ୧୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କଲା ପୌରପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଥିଲେ ଜାଣିବାକୁ ୧.୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୯।୩: ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ମୂଳକ ସାମ୍ବାଦିକତାରେ ଖବର ପାଇବାକୁ ମୋଟା ରକମର ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାନ୍ତି। ଓ୍ବାର୍ଲଷ୍ଟିଟ୍ ଜର୍ନାଲର ଏକ ଖବର ଅନୁସାରେ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ଆମାଜନର ସିଇଓ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ଓ ତାଙ୍କର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଲୋରେନ୍ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ନେଇ ପ୍ରମାଣ ଦେବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର  ‘ନ୍ୟାସନାଲ ଇନକ୍ବାର’ ନାମକ ଏକ ମାଗାଜିନ୍ ଲୋରେନଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ  ୧.୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ।  ଦୁହିଁଙ୍କର  ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମେସେଜ୍,ଫଟୋ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତାକୁ ଲିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

source: https://pagesix.com

 ଏହି ମାଗାଜିନ ଗତ ଜାନୁଆରୀରେ ନିଜ ଖବରରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲା ଯେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ଓ ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କର ଲୋରେନ୍ ସାଞ୍ଚେଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ରହିଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ ମେସେଜ୍ ଏବଂ ଫଟୋ  ବେଜୋସ୍  ପଠାଉଥିଲେ। ବେଜୋସ୍ ନିଜର ପାଇଭେଟ୍ ଜେଟରେ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କୁ ବହୁ ସହର ନେଇକି ବୁଲୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିବା ପରେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ।

source: https://collegecandy.com/

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ହୋଇପାରେ। ‘ନ୍ୟାସନାଲ ଇନକ୍ବାର’ର ଅଧୀନରେ ଥିବା ଆମେରିକା ଗଣମାଧ୍ୟମ ଇଙ୍କ ନିକଟରେ ରହିଛି ଏସବୁ ତଥ୍ୟ, ଯାହାର ମାଲିକ ଡେଭିଡ ପେକର। ଡେଭିଡ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିକଟତମ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖବରକାଗଜ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟର ମାଲିକ। ସେ ବହୁବାର ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନା କରିସାରିଛନ୍ତି ଓ୍ବାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟରେ। ବେଜୋସ୍ ଏବଂ ଲରେନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ  ନେଇ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସିକ୍ୟୁରିଟି କନସଲ୍ଟ ଗୋଭିନ୍ ଡେ ବେକରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଲିକ୍ ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଉଦେଶ୍ୟ ରହିଥାଇ ପାରେ।