PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡା- ଛତିଶଗଡକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୁଡାରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ପୋଲିସର କୁଟ୍ରାଧର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଚଡାଉ। ମିନିଟ୍ରକ ସହ ୨କ୍ବୁଣ୍ଟାଲ ୪୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ। ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଥିଲେ ଜାଣିବାକୁ ୧.୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୯।୩: ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ମୂଳକ ସାମ୍ବାଦିକତାରେ ଖବର ପାଇବାକୁ ମୋଟା ରକମର ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାନ୍ତି। ଓ୍ବାର୍ଲଷ୍ଟିଟ୍ ଜର୍ନାଲର ଏକ ଖବର ଅନୁସାରେ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ଆମାଜନର ସିଇଓ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ଓ ତାଙ୍କର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଲୋରେନ୍ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ନେଇ ପ୍ରମାଣ ଦେବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର  ‘ନ୍ୟାସନାଲ ଇନକ୍ବାର’ ନାମକ ଏକ ମାଗାଜିନ୍ ଲୋରେନଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ  ୧.୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ।  ଦୁହିଁଙ୍କର  ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମେସେଜ୍,ଫଟୋ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତାକୁ ଲିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

source: https://pagesix.com

 ଏହି ମାଗାଜିନ ଗତ ଜାନୁଆରୀରେ ନିଜ ଖବରରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲା ଯେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ଓ ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କର ଲୋରେନ୍ ସାଞ୍ଚେଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ରହିଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ ମେସେଜ୍ ଏବଂ ଫଟୋ  ବେଜୋସ୍  ପଠାଉଥିଲେ। ବେଜୋସ୍ ନିଜର ପାଇଭେଟ୍ ଜେଟରେ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କୁ ବହୁ ସହର ନେଇକି ବୁଲୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିବା ପରେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ।

source: https://collegecandy.com/

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ହୋଇପାରେ। ‘ନ୍ୟାସନାଲ ଇନକ୍ବାର’ର ଅଧୀନରେ ଥିବା ଆମେରିକା ଗଣମାଧ୍ୟମ ଇଙ୍କ ନିକଟରେ ରହିଛି ଏସବୁ ତଥ୍ୟ, ଯାହାର ମାଲିକ ଡେଭିଡ ପେକର। ଡେଭିଡ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିକଟତମ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖବରକାଗଜ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟର ମାଲିକ। ସେ ବହୁବାର ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନା କରିସାରିଛନ୍ତି ଓ୍ବାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟରେ। ବେଜୋସ୍ ଏବଂ ଲରେନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ  ନେଇ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସିକ୍ୟୁରିଟି କନସଲ୍ଟ ଗୋଭିନ୍ ଡେ ବେକରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଲିକ୍ ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଉଦେଶ୍ୟ ରହିଥାଇ ପାରେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର