PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଦ୍ମପୁର ପୁଲିସକୁ ମିଳିଲା ବଡ ସଫଳତା- ୬୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୫ ଗିରଫ, ଦୁଇଟି କାର୍ ଜବତ
  • ||
  • ଯୁବନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ମହାପାତ୍ର ବିଜେଡିରୁ ନିଲମ୍ବିତ – ଦଳ ବିରୋଧରେ ଅରୁଚିକର ମନ୍ତବ୍ୟ ଓ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଆଚରଣର ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ହକି: ଓଡ଼ିଶା-ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଫାଇନାଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୭ ।୨ (ବ୍ୟୁରୋ): ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଔରଙ୍ଗାବାଦରେ ଚାଲିଥିବା ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ପୁରୁଷ ହକି ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍‌ (ଡିଭିଜନ ଏ’)ରେ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ପ୍ରଥମ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ଓଡ଼ିଶା ୪-୨ (ସୁଟ ଆଉଟ୍‌) ଗୋଲ୍‌ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ପରାଜିତ କରିଥିଲା । ଆସନ୍ତାକାଲି ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦଳ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶକୁ ଭେଟିବ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ୪-୦ରେ ହରିଆନାକୁ ହରାଇଥିଲା ।
ପ୍ରଥମ ସେମି: ଓଡ଼ିଶା ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବେଶ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା । ଆକ୍ରମଣ ଓ ପ୍ରତିଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳ ଗୋଲଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା । ୪ଟି କ୍ୱାର୍ଟରରେ କେହି କାହାକୁ ଗୋଲ୍‌ ଦେଇ ପାରି ନଥିଲେ । ଶେଷରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଫଳାଫଳ ସୁଟ୍‌ ଆଉଟ୍‌ରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇଥିଲା । ଓଡ଼ିଶା ୪-୨ ଗୋଲ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ଧୀର, ଲାବନ ଲୁଗୁନ, ସୁନିତ ଲାକ୍ରା ଓ ଅଧିନାୟକ କ୍ରିଷ୍ଣା ତୀର୍କୀ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା ଗୋଲ୍‌କିପର ଧନରାଜ ହେମନ ଅତି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଗୋଲ୍‌ ଅଟକାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ତେଣୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୨-୪ ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।
ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମି: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଏକତରଫା ଭାବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିଥିଲେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଖେଳାଳି । ୟୁପିର ଶିବମ ଆନନ୍ଦ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ୪୮,୫୨ ଓ ୫୮ ମିନିଟ୍‌ରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ୨୬ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଅଜୟ ଯାଦବ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରି ଦଳକୁ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇଥିଲେ । ହରିଆନା ଖେଳାଳି ବହୁ ପ୍ରୟାସ କରି ମଧ୍ୟ ଗୋଲ୍‌ ଖାତା ଖୋଲିବାରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରି ନଥିଲେ । ଶେଷରେ ୦-୪ ଗୋଲ୍‌ରେ ପରାଜିତ ହୋଇ ଦଳ ଫାଇନାଲ୍‌ ଖେଳିବାରୁ ସୁଯୋଗ ହରାଇଥିଲା । ହରିଆନା ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ପାଇଁ ଖେଳିବେ ।