ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଦ୍ବାରା ଏଭଳି କରନ୍ତୁ ନବଗ୍ରହକୁ ଠିକ୍, ଦୂର ହେବ ଚାକିରି ଏବଂ ଅର୍ଥ ସମସ୍ୟା

ଘରେ ନବଗ୍ରହ ବିରାଜମାନ ରୁହନ୍ତି । ଘରର ବସ୍ତୁ ଏବଂ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରୁ ଏହିସବୁ ନବଗ୍ରହ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଏଥିରୁ ଦୋଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ନବଗ୍ରହର ଅଶୁଭ ଫଳ ଦେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ। ଘରେ ଦେବତା ବାସ କରିଥାନ୍ତି। ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦେବାତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ସେହି ବାସ୍ତୁରେ​‌ ତ୍ରୁଟି ରହିଲେ ଘରେ ତାର ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମି​‌ଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାସ୍ତୁ ମୁତାବିକ କିଭଳି ଗ୍ରହକୁ ଠିକ୍ କରିବେ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହ: ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ

ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହର ଅବସ୍ଥାନ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ (ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ) ରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ସହିତ, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପୂଜାପାଠ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ। ଯେତେବେଳେ ଏହା ସଠିକ୍ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାକିରିର ସମସ୍ୟା ହେବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ ଘରର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଥାଏ।

ଚନ୍ଦ୍ର: ପୂର୍ବ ଦିଗ

ଘରେ ଚନ୍ଦ୍ରର ଅବସ୍ଥାନ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ବାଥରୁମ କିମ୍ବା ୱାଶରୁମ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ । ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଘରର ମାଲିକଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚାପରୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତି ଏବଂ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ।

ମଙ୍ଗଳ: ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ

ଘରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ସ୍ଥିତି ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ (ଇଗ୍ନିସ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍) ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି । ଘରର ରୋଷେଇ ଘର ମଧ୍ୟ ମଙ୍ଗଳ ସହିତ ଜଡିତ । ଯଦି ମଙ୍ଗଳ ଠିକ୍ ଅଛି, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପରାକ୍ରମରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ, ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିର ଚରିତ୍ରକୁ ଉଜ୍ଜ୍ବଳିତ ହୋଇଥାଏ ।

ବୁଧ: ସଭା

ଘରର ଆଗ ବାରଣ୍ଡା, ରିସେପ୍ସନ୍ ରୁମ୍, ଘର ମଝିରେ ଯେଉଁଠାରେ ଅଧ୍ୟୟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟବସାୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଏ । ଏସବୁ ବୁଧ ଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ। ଏହା ହେଉଛି ବୁଧଙ୍କ ସ୍ଥାନ । ବୁଧ ଭଲ ହୋଇଗଲେ, ଏହା ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ଦିଏ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ବୃହସ୍ପତି: ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗ :

ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ ଘରର ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ (ଇଶାନ କୋଣ) ସହିତ ଜଡିତ । ପୂଜା ଏବଂ ଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଏହି ସ୍ଥାନଟି ଭଲ । ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଠିକ୍ ସ୍ଥିତିରେ ଥାଆନ୍ତି, ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ, ସେମାନେ ଟଙ୍କା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଫଳତା ଦିଅନ୍ତି |

ଶୁକ୍ର: ଶୟନ କକ୍ଷ :

ଘରେ ଶୁକ୍ରଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଦକ୍ଷିଣରୁ ପଶ୍ଚିମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଯେଉଁଠାରେ ଡାଇନିଂ ରୁମ୍, ଟଏଲେଟ୍ ରୁମ୍ କିମ୍ବା ବିଶ୍ରାମ କକ୍ଷକୁ ବିଚାର କରାଯାଇଛି । ଯେତେବେଳେ ଶୁକ୍ର ଠିକ୍ ହୁଏ, ଏହା ଘରର ପରିବେଶକୁ ଖୁସି କରିଥାଏ । ସ୍ୱାମୀମାନେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧୁର କରନ୍ତି । ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଛି।

ଶନି: ପଶ୍ଚିମ

ଶନି ଦେବଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଘରର ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ-ଉତ୍ତର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଘରର ଗୋଶାଳା ମଧ୍ୟ ଶନିଙ୍କ ସ୍ଥାନ । ଯେତେବେଳେ ଶନି ଠିକ୍, ଏହା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଧାର୍ମିକ କରିଥାଏ । ରିଅଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏଭଳି ଲୋକମାନେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏସିଆରେ ‘ସୁପରପାୱାର’: ଭାରତ ଚତୁର୍ଥ ଶକ୍ତିଶାଳୀ

କୋଭିଡ୍‌ ଚିକିତ୍ସାର ନୂଆ ଆବିଷ୍କାର ନିମନ୍ତେ ୧୪ ବର୍ଷୀୟା ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ସମ୍ମାନିତ

ବିଧାନସଭାରେ ରାତି ବିତେଇଲେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ବିଧାୟକ !

କରୋନା ଦ୍ୱାରା ବେଶୀ ବିପଦ ନୁହେଁ ଟିବି ! ଟ୍ୟୁବରକୁଲୋସିସ୍ ୱାର୍ଡରେ କୋଭିଡର ବହୁତ କମ୍ ରୋଗୀ

ଆସାମର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପିପିଇ କିଟ୍‌ ପିନ୍ଧି ନୃତ୍ୟ – ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ମିଳିଲା ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଶଂସା

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘୁଙ୍ଗୁର ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ କଲେ ପ୍ରଶଂସା