PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ: ନବୀନ

source:http://www.pragativadi.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୨/୩: ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା । ନିର୍ବାଚନରେ ଏକାକୀ ଲଢିବୁ ବୋଲି କହିଲେ ନବୀନ । କାହା ସହ କିଛି ମେଣ୍ଟ ହେବନି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ଯ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ । ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଭୋଟ ବିଗୁଲ ବାଜିବା ପରେ ଧାଁ ଦୌଡ଼ ଜୋର୍ ଧରିଛି  । କଳେ ବଳେ କୌଶଳେ ଟିକଟ ପାଇବାକୁ ଆଶାୟୀମାନେ ଦିନରାତି ଏକ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ହେବ ଲାଗି ରହିଥିବା ଭୋଟ ରାଜନୀତି ଏବେ ଅଧିକ ତତଲା ଧରିଛି । ଗତକାଲି(ସୋମବାର) ନବୀନ ନିବାସରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ସହ ବହୁ ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ମଧ୍ୟ ଲାଗି ରହିଥିଲା । ସମସ୍ତଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଏବେ ଦଳୀୟ ଟିକଟ ଉପରେ । ତେବେ ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ କହିଛନ୍ତି ।


ଏପ୍ରିଲ ୧୧ରେ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ୪ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଛି । ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ନବୀନ ଯେଉଁ ଚକମା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ତାହା ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଯେତିକି ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଛି, ନିଜ ଦଳର ନେତାମାନଙ୍କ ହୃତକମ୍ପନ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ବଢ଼ାଇଛି । ସୋମବାର ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ଟିକଟ ପାଇବା ଆଶାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜିତୁ ମିତ୍ର ବିଜେପି ଛାଡ଼ି ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିଥିଲା ବେଳେ ସାଂସଦ ପ୍ରଭାସ ସିଂହ, ରୀତା ତରାଇ, ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ସିଂହ, ଅର୍କକେଶରୀ ଦେଓ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି  ଗଜପତି, ଗଞ୍ଜାମ, ଅନୁଗୁଳ, ଭଦ୍ରକ ଓ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର କିଛି ବିଧାୟକ ଓ ଟିକଟ ଆଶାୟୀ ମଧ୍ୟ ନବୀନ ନିବାସରେ ଭିଡ଼ ଲଗାଇଥିଲେ । ତେବେ ଆଜି(ମଙ୍ଗଳବାର) ବିଡେଜିରେ ମିଶିଛନ୍ତି ପ୍ରଦୀପ ଦିସାରୀ । ଗତଥର ଲାଞ୍ଜିଗଡରେ କଂଗ୍ରେସରୁ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ ପ୍ରଦୀପ ଦିସାରୀ । ତେବେ ଠିକଣା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ହିଁ ଟିକଟ ଦେଇ ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ନବୀନ ।