ଜୟଦେବରେ ନବୀନ: ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ, ଭୋଟ୍‌ ମାଗିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ବାଲିପାଟଣା,୨୧ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋଟ୍‌ । ଆଜି ଥିଲା ପ୍ରଚାରର ଶେଷ ଦିନ । ଏଥିପାଇଁ ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଜୟଦେବରେ । ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ନବୀନ ବର୍ଷିଥିଲେ ବିଜେପି ଉପରେ । ଆରମ୍ଭରୁ ଉଠାଇଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଅବହେଳା ପ୍ରସଙ୍ଗ । କଟାକ୍ଷ ବି କରିଥିଲେ ବିଜେପିକୁ । ଶେଷରେ ବିଜେଡିକୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ନବୀନ ।

ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜୟଦେବ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବାଲିପାଟଣାଠାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ସାଧାରଣ ସଭା । ସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ବିଜେଡିର ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅରବିନ୍ଦ ଢାଲି । ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ହେଲିପକ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ନବୀନ । ଉପସ୍ଥିତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନାରାବାଜିରେ କମ୍ପାଇଦେଲେ ।

ନବୀନଙ୍କ ଭାଷଣ ଥିଲା ଆକ୍ରାମଣାତ୍ମକ । ବିଜେପିକୁ ଯେତିକି ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିଲେ, ସେତିକି କଟାକ୍ଷ ବି କରିଥିଲେ । ନବୀନ କହିଲେ, ଓଡ଼ିଶାରେ ବନ୍ୟା ହେଲା, କେନ୍ଦ୍ରରୁ କେହି ଆସିଲେନି । ଫାଇଲିନ୍‌ବେଳେ ବି ଆସିଲେନି । ମରୁଡି ପଡ଼ିଲା । ହୁଡ୍‌ହୁଡ୍‌ ଓ ତିତ୍‌ଲି ହେଲା । ତଥାପି କେହି ଆସିଲେ ନାହିଁ । ଏବେ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ବୁଲି ଆସିଛନ୍ତି । ଦିନକୁ ଡର୍ଜନେ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଭୋଟ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଭ୍ରମଣରେଆସୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ କେବଳ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛନ୍ତି । ଟୁରିଷ୍ଟଙ୍କ ପରି ଫଟୋ ଉଠାଉଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ସେମାନଙ୍କୁ କେବେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ।

ନବୀନ ଆହୁରି କହିଲେ, ‘କାଳିଆ’ ଯୋଜନାରେ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀ ଉପକାର ପାଇଲେଣି । ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରର ବିଜେପି ସରକାର ଏହି ଯୋଜନାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚକ୍ରାନ୍ତ କରୁଛି । ମାତ୍ର ସେ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ‘କାଳିଆ’ ଯୋଜନାକୁ କେହି ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ବିଜେଡି ସରକାର ଆସିବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସବୁ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦୁଇଟି କିସ୍ତିରେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ । ବିଜେଡି ସରକାର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ହକ୍‌ ଦେଇଛି । ମହିଳାମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ବିକାଶର ପ୍ରକୃତ ଡବଲ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ।

ନବୀନ କହିଲେ, ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ କୌଣସି ଜାତୀୟ ଦଳ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ପାଇବେ ନାହିଁ । ବିଜେପି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି । ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଏଥର କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକର୍‌ ହେବେ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗଠନରେ ଓଡ଼ିଶାର ବହୁତ ବଡ଼ ଭୂମିକା ରହିଛି ।

ଶେଷରେ ନବୀନ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ୍‌ ମାଗିଥିଲେ । କହିଲେ, ସାଢ଼େ ୪ କୋଟି ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ମୋର ପରିବାର । ସବୁବେଳେ ଆପଣମାନଙ୍କ ସାଥୀରେ ରହିଛି । ଆପଣମାନେ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ । ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଶଙ୍ଖ ଚିହ୍ନରେ ଭୋଟ୍‌ ଦେବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ନବୀନ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଜେପି ସାଂସଦଙ୍କ ଦାବି: ଟିଏମସିର ୬୨ ବିଧାୟକ ଆମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି, ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଭାଙ୍ଗିଯିବ ମମତା ସରକାର

କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍: ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୫ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୩୯କୁ ବୃଦ୍ଧି

ରାଜ୍ୟରେ ତଳ ମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌: ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୪୧୮ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୭୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଆଜି ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ, ଓଡ଼ିଶାରେ ଦିନ ୧ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ

ଯୋଗୀ କହିଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାମ ହେବ ‘ଭାଗ୍ୟନଗର’, ଓଓ୍ଵେସି କହିଲେ ନାମ…

ରାଜନୀତିରେ ପୁଣି ପାଦ ରଖିବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ମିଳା ମାତୋଣ୍ଡକର, ଆସନ୍ତାକାଲି ଶିବସେନାରେ ହେବେ ସାମିଲ୍‌…