PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

କେଭିଙ୍କୁ ନବୀନଙ୍କ ଜବାବ, ଆବ୍‌ସଲ୍ୟୁଟ୍‌ଲି ନନ୍‌ସେନ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୫ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ନବୀନଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛି । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳନେତା କେଭି ସିଂହଦେଓଙ୍କ ଏ ଅଭିଯୋଗକୁ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଶବ୍ଦରେ ହସି ଉଡ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗଣମାଧ୍ୟମ କେଭିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଲୋଡ଼ିବାରୁ ନବୀନ କହିଲେ, ଆବ୍‌ସଲ୍ୟୁଟ୍‌ଲି ନନ୍‌ସେନ୍ସ । ଏମିତି କହି ନବୀନ କେଭିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ।
ଚିଟଫଣ୍ଡ ସ୍କାମକୁ ନେଇ କୋଲକତାରେ ସିବିଆଇ-ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ପରେ ଏହାର କମ୍ପନ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ସୋମବାର ସଂସଦରେ ବିଜେଡି ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ସିବିଆଇ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲା । ଏପରିକି ମଙ୍ଗଳବାର ଧାରଣାରୁ ହଟିବା ପୂର୍ବରୁ ମମତା ଘୋଷଣା କଲେ ଯେ, ଏ ନେଇ ସେ ନବୀନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ନବୀନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଥିଲା ବେଳେ ନବୀନ ପାଲଟା ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ।
ସିବିଆଇ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ମମତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ କି? ଏ ପ୍ରଶ୍ନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗତ ବର୍ଷେ ହେବ ଆମ ସହ ଟିଏମ୍‌ସିର କେହି କଥା ହୋଇ ନାହାନ୍ତି । ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଆମେ ଆମ ପକ୍ଷ ରଖିଛୁ । ଆମ ଦଳର ମତାମତ କେବଳ ଓଡ଼ିଶା ସଂପର୍କିତ । ତେବେ ସିବିଆଇ ପେସାଦାର ସଂସ୍ଥା ଭଳି ରାଜନୀତିରୁ ଉଧ୍ୱର୍ରେ ରହି କାମ କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ନବୀନ ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ଏହାଛଡ଼ା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏ ନେଇ ଦେଇଥିବା ରାୟକୁ ସମସ୍ତେ ମାନିନେବା ଉଚିତ ବୋଲି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ।