PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ନୂଆ ଟ୍ବିଟ୍: ଯେଉଁ ଯୁଦ୍ଧରେ ରାଜାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବିପଦ ନାହିଁ, ତାକୁ ଯୁଦ୍ଧ ନୁହେଁ ରାଜନୀତି କୁହାଯାଏ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୩: ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ନେତା ଓ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ମନ୍ତ୍ରୀ ନଭଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସିଦ୍ଧୁ  ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥିତିକୁ ଯୁଦ୍ଧ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ଉଠାଇବାର ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁ ଯୁଦ୍ଧରେ ରାଜାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବିପଦ ନାହିଁ, ତାକୁ ଯୁଦ୍ଧ ନୁହେଁ ରାଜନୀତି କୁହାଯାଏ(ଚାଣକ୍ୟ)।

ଏହାପରେ ଇଂରାଜୀରେ ଆଉଏକ ଟ୍ବିଟ କରିଥିଲେ  ସିଦ୍ଧୁ। ଯାହାର ଅର୍ଥ ଯୁଦ୍ଧ ଏକ ବିଫଳ ସରକାରଙ୍କ ଆଶ୍ରୟ, ଆପଣ ନିଜର ଫମ୍ପା ରାଜନୈତିକ ଉଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ କେତେ ଅଧିକ ନିର୍ଦୋଷ ଜୀବନ ଓ ଯବାନଙ୍କର ବଳିଦାନ କରିବେ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ସିଦ୍ଧୁ ବହୁବାର ପାକିସ୍ତାନ ସମର୍ଥନରେ ଆସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବାରୁ ବିବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି।