PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ପୁଣି ଅଲୋଡ଼ା ଶିଶୁ କନ୍ୟା: ବୁଦାମୂଳେ ଫିଙ୍ଗି ପଳାଇଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୦ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜଧାନୀରେ ଅଲୋଡ଼ା ଶିଶୁ କନ୍ୟା । ରବିବାର ସକାଳୁ ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରଶାନ୍ତିବିହାର ନିକଟ ବୁଦୁବୁଦୁକିଆ ବଣ ଭିତରୁ କ୍ଷତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରା ଯାଇଛି । ବିଲୁଆ କିମ୍ବା କୁକୁର ଶିଶୁଟିର ମୁହଁକୁ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା କରି ପକାଇଛନ୍ତି । ଉଦ୍ଧାର ଶିଶୁଟି କଟକ ଶିଶୁ ଭବନରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ ଚଳାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ଆଜି ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘୋର ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରଛି ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଶାନ୍ତିବିହାର ନିକଟ ବୁଦୁବୁଦୁକିଆ ବଣ ଭିତରୁ ଏକ ଶିଶୁର କାନ୍ଦ ଶୁଭୁଥିଲା । ନିକଟ ବସ୍ତିର କିଛି ଲୋକ ଚାରିଆଡ଼େ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ । ଏକ ବୁଦାମୁଳେ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଟି ପଡ଼ି ଚିତ୍କାର କରୁଥିବା ଲୋକେ ଦେଖି ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଶିଶୁକନ୍ୟାଟିର ମୁହଁକୁ କୁକୁର କିମ୍ବା ବିଲୁଆ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା କରି ଦେଇଥିଲା । ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଖବର ପାଇ ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ପିସିଆର ପୁଲିସ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତାକୁ ତୁରନ୍ତ ନିକଟସ୍ଥ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ତାକୁ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରା ଯାଇଥିଲା । ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ ତାକୁ ‘ସହାୟ’ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ କଟକ ଶିଶୁଭବନକୁ ନିଆଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସର୍ଜରୀ ବିଭାଗରେ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି । ଶିଶୁ ଭବନରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ ଚଳାଇଛି ଶିଶୁ କନ୍ୟାଟି ।
କେହି କୁମାରୀ ମା’ ଅବୈଧ ଗର୍ଭପାତ କରାଇବା ପରେ ଲୋକ ଲଜ୍ଜା ଭୟରେ ସେଠାରେ ବୁଦାମୂଳେ ଫିଙ୍ଗି ପଳାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରା ଯାଉଛି । ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ପୁଲିସ ନିକଟସ୍ଥ ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା ଚଳାଇଛି । କିଛିଦିନ ତଳେ ଚନ୍ଦକା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅନ୍ଧାରୁଆ ନିକଟ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରା ଯାଇଥିଲା । ହେଲେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତା’ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ।