PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଏବେ ନିଜ ଫେସବୁକ୍ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସଙ୍କ ସହ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କରନ୍ତୁ ଚାଟ୍, ଆସୁଛି ଏହି ନୂଆ ଫିଚର୍

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୮: ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ଗତ କିଛି ସମୟରୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ, ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଓ ମେସେଞ୍ଜର ୩ଟି ଯାକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି । ଏହାର ଆରମ୍ଭ ଆମେରିକାରୁ ହୋଇସାରିଛି । ଏହି ୩ ଫିଚର୍ସରେ ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜର ଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଚାଟ୍ସକୁ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । Instagram ଓ Facebook Messenger ଚାଟ୍ସର ନୂଆ ମର୍ଜରକୁ ଅନେକ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ Instagram app ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ pop-ups ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ଏବେ ୟୁଜର୍ସ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରୁ ହିଁ Facebook Messenger ୟୁଜ୍ କରିପାରିବେ । ଥରେ ଅପଡେଟ୍ ହେବା ପରେ ୟୁଜର୍ସ ନିଜ ଫିଚର୍ସରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇବେ ଏବଂ ଉଭୟ ଚାଟ୍ସକୁ ମର୍ଜ କରିପାରିବେ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଫେସବୁକ୍ ତରଫରୁ iOS ଓ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଉଭୟ ଡିଭାଇସେଜ ପାଇଁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ମୋବାଇଲ୍ ଆପରେ ଏକ ଅପଡେଟ୍ ପଠାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଏକ ମେସେଜ ଲେଖା ଅଛି, ‘ଏହା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ମେସେଜ ପଠାଇବାର ଏକ ନୂଆ ଉପାୟ ।’ ଏଥିରେ ଅନେକ ନୂଆ ଫିଚର୍ସ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ ।

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି କି ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେସବୁକ୍ ସହିତ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ ଥିବା ଫିଚର ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇନି । ତେବେ ଅପଡେଟ୍ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଫିଚର୍ସ ନଜର ଆସୁଛି । ଡିଏମ ଆଇକନକୁ ମେସେଞ୍ଜର ଆଇକନ୍ ସହିତ ରିପ୍ଲେସ୍ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଲାଟେଷ୍ଟ ଫିତର ଆଡ୍ ହେବା ପରେ ଏବେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଚାଟ୍ସ କଲରଫୁଲ୍ ଦେଖାଯାଉଛି । କୁହାଯାଉଛି କି ଫେସବୁକ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ-ମେସେଞ୍ଜର ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେସନ(Instagram- Messenger Integration)ର ଟେଷ୍ଟିଂ କରୁଛି । କାରଣ ଏହାକୁ ନେଇ କୌଣିସ ଅଫିସିଆଲ୍ ଘୋଷଣା ହୋଇନି ।

ଫେସବୁକ୍ ଥରେ ଅପଡେଟ୍ ହେବା ପରେ ନୂଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆପଣଙ୍କୁ ନଜର ଆସିବ । ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଚାଟବକ୍ସ କଲରଫୁଲ୍ ନଜର ଆସିବ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଆପଣ ଇମୋଜି ରିଆକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ବଦଳିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଚାଟବକ୍ସରେ ତୃତୀୟ ଚେଞ୍ଜ ହେବ ଯେ ମେସେଜେସ୍ ପାଇଁ ସ୍ୱାଇପ୍ ଟୁ ରିପ୍ଲାଇ ଓ ଚତୁର୍ଥ ଚାଟ୍ ୱିଥ୍ ଫେସବୁକ୍ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ । ଏହି ସବୁ ଫିଚର୍ସ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବା ପରେ ହିଁ ନଜର ଆସିବ । ଏହି ଅପଡେଟେସନରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାହା କି ଆପଣଙ୍କୁ ନଜର ଆସିବ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଜରିଆରେ ମେସେଞ୍ଜରରେ ଚାଟ୍ । ଏଥିରେ ଆପଣ ନିଜ ଫେସବୁକ୍ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ ସହିତ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଜରିଆରେ ଚାଟ୍ କରିପାରିବେ ।