ଡିସେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହଙ୍ଗା ହୋଇପାରେ ନୂଆ ବୀମା ପଲିସି

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୧୧: ବୀମା ନିୟାମକ ଆଇଆରଡିଏର, ଜୁଲାଇରେ ଜାରି ନନ୍ ଲିଙ୍କ୍ଡ ଓ ଲିଙ୍କ୍ଡ ବୀମା ପଲିସିର ନୂଆ ନିୟମ ୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୯ରୁ ଲାଗୁ ହେବ । ତେଣୁ ସମସ୍ତ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ୩୦ ନଭେମ୍ବର ଭିତରେ ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ନିଜ ଉତ୍ପାଦରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବେ । ଆଇଆରଡିଏ(Insurance Regulatory and Development Authority) ସମସ୍ତ ବୀମା କମ୍ପାନୀକୁ ୩୦ ନଭେମ୍ବର ଭିତରେ ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ।

ଏଲଆଇସି ବନ୍ଦ କରିବ ଅନେକ ପଲିସି
ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁସାରେ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଜୀବନ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଲାଇଫ୍ ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ କର୍ପୋରେସନ୍ ମଧ୍ୟ ୧୨ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବୀମା ପଲିସି, ୮ ଗ୍ରୁପ୍ ଇନ୍ୟୁରାନ୍ସ ପ୍ଲାନ୍ ଓ ୭-୮ ରାଇଡର ପ୍ଲାନକୁ ୩୦ ନଭେମ୍ବର ଭିତରେ ବନ୍ଦ କରିବାର ଘୋଷଣା କରିଛି । ଅବଶ୍ୟ ଏଲଆଇସି କହିଛି ଯେ ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହି ପଲିସିକୁ ଆଇଆରଡିଏର ନୂଆ ପ୍ଲାନ୍ ଅନୁସାରେ ପୁଣି ଥରେ ଲଞ୍ଚ କରିବ । ଏକ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଇଆରଡିଏରର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ୭୫ରୁ ୮୦ ବୀମା ପଲିସି ୩୦ ନଭେମ୍ବର ଭିତରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ।

ପୁରୁଣା ପଲିସି ଉପରେ ପଡିବନି ପ୍ରଭାବ
ଆଇଆରଡିଏ କହିଛି ଯେ ତାର ଏହି ନିୟମ ୧ ଡିସେମ୍ବର ପରେ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଥିବା ବୀମା ପଲିସି ଉପରେ ଲାଗୁ ହେବ । ପୂର୍ବରୁ ଜାରି ଥିବା ବୀମା ପଲିସି ଉପରେ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡିବନି । ପୁରୁଣା ବୀମା ପଲିସିର ପ୍ରିମିୟମ୍ ଓ ବେନିଫିଟ୍ ପୂର୍ବ ଭଳି ଚାଲୁ ରହିବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏବେ ବୃଦ୍ଧ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାଚାର କଲେ ୬ ମାସ ଜେଲ, ଲୋକସଭାରେ ବିଲ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ

ବିଶ୍ବର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସାନା ମରିନଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ୧୨ ମହିଳା

ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଅଶାନ୍ତ: ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବନ୍ଦ, ଗଲେ ୫ହଜାର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା ପରେ ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଡାଉନ୍ ଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଆପ୍, ମାତ୍ର ୭ ସେକେଣ୍ଡରେ ପୋଲିସ ପାଇପାରିବ ସୂଚନା