PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଗେମ୍‌ ନିଶାରେ ନିଜର କିଡ୍‌ନାପ କରାଇଲା ୧୪ ବର୍ଷର ବାଳକ- ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗିଲା ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ପାଟନା – ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଗେମ୍‌ ନିଶା । ଅନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରେ ଗେମ୍‌ ଖେଳିବା ପାଇଁ ନିଜର କିଡ୍‌ନାପ୍‌ କରାଇଲା ବିହାରର ୧୪ ବର୍ଷର ବାଳକ । ପାଟନାର ଏହି ବାଳକ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଗେମ୍‌ ନିଶାରେ ବୁଡି ରହିଥିଲା । ଗରେ କେହି କିଛି କହିଲେ ବି ଶୁଣୁ ନଥିଲା । ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଗେମ୍‌ ଖେଳିବା ଏହି ନାବାଳକ ପାଇଁ ନିଶା ପାଲଟି ଯାଇଥିଲା। ଗେମ୍‌ ଖେଳିବା ନିଶାରେ ସେ ଫୋନ୍‌ ଏବଂ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦରି ଘରୁ ପଳାଇଥିଲା. ପରେ ସେ ଏକ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବସି ନିଜ ମାଆଙ୍କ ନିକଟକୁ ସେ କିଡ୍‌ନାପ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିବା ମେସେଜ୍‌ ପଠାଇଥିଲା । ପରେ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲା ।

ପିଲାଟିର ମାଆ ଏହି ଘଟଣାକୁ ପୁଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ଫୋନ୍‌ ନମ୍ବରକୁ ଟ୍ରାକ କରିବା ପରେ ପିଲାଟି ଏକ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ରହିଥିବା ଜାଣିବା ପାଇଁ ପାଇଥିଲେ। ପରେ ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ସାଦା ପୋଷାକରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପିଲାଟି ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ବସି ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ତାକୁ ଧରି ପଚରା ଉଚରା କରିବାରୁ ସେ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ମାନିଯାଇଥିଲା ।

ପିଲାଟି ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଗେମ୍‌ ଖେଳିବା ନିଶାରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ନିଜ ବିଧବା ମାଆଙ୍କ ଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ନିଜ ଅପହରଣର ନାଟକ ରଚିଥିଲା ବୋଲି ପିଲାଟି ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ପିଲାର ମାଆଙ୍କ ଅନୁସାରେ ପିଲାଟି ୧୦ ଶ୍ରଣୀରେ ପାଠ ପଢେ । ସେ ଘରୁ ସାଙ୍ଗ ଘରକୁ ଯାଉଛି କହି ଘରୁ ବାହାରିଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଘରକୁ ଫେରି ନଥିଲା। ଘରୁ ସେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ନେଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ପରେ ତାକୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିବା ତା ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ ମେସେଜ୍‌ ଆସିଥିଲା । ପୁଲିସ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ତାକୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର