PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

୩ ମାସରୁ ପେଟରେ ହେଉଥିଲା ଭୟଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଏକ୍ସରେ କଲାପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ବର୍ଷେ ହେଲାଣି ପେଟରେ ରହିଛି…

source:www.thelallantop.com

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୯/୨: ଆମ ଦେଶର ଅବସ୍ଥାତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । କେଉଁଠି ରାସ୍ତା ନଥିବାରୁ ପ୍ରସୁତି ଖଟିଆରେ ବୁହା ହେଉଛି ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଟଙ୍କା ଅଭାବରୁ ଗାଡି ନକରିପାରିବାରୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଶବ ମେଡିକାଲରେ ପଡିରହୁଛି । ତେବେ କିଏ ଯଦି ମେଡିକାଲରେ ଭଲରେ ପହଞ୍ଚିଯାଉଛି ବି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡୁଛି । ନିକଟରେ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେଉଁଠି ଅପରେସନ ପରେ ପେଟ ଭିତରେ ରହିଯାଇଛି ଏକ ଡାକ୍ତରୀ କଇଁଚି ଯାହା ବର୍ଷେ ପରେ ଜଣାପଡିଛି ।

୩୩ ବର୍ଷୀୟ ମହେଶ୍ୱର ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପେଟରେ ଭୟଙ୍କର ୟନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲା । ଗତବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ହାର୍ନିଆ ଅପରେସନ କରାଇଥିଲେ ମହେଶ୍ୱର, ସେବେଠାରୁ ପେଟରେ ବେଳେବେଳେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲେ । ପରିବାରରେ ସମସ୍ତେ ଭାବୁଥିଲେ ଯେ ହାର୍ନିଆ ଅପରେସନ୍ ଯୋଗୁଁ ବୋଧେ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବ । କିନ୍ତୁ ଗତ କାଲି ଅର୍ଥାତ୍ ୮ ଫେବୃୟାରୀରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅଧିକ ହେବାରୁ ସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସେହି ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଯେଉଁଠି ସେ ପୂର୍ବରୁ ଅପରେସନ୍ କରାଇଥିଲେ । ଏକ୍ସରେ ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ପେଟରେ ଏକ କଇଁଚି ରହିଯାଇଛି । ଢାକ୍ତରୀ କଇଁଚି । ଏହା ଗତ ବର୍ଷ ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପେଟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରହିଯାଇଛି ।

source:www.thelallantop.com

ଘଟଣାଟି ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ନିଜାମ୍ସ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ଯୁଟ୍ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (NIMS)ର ଯେଉଁଠି ଗତ ବର୍ଷ ୨ ନଭେମ୍ବରରେ ଏହି ଅପରେସନ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା ଘାରିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ପରିବାରଲୋକ ମେଡିକାଲ ବାହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ନିକଟସ୍ଥ ପଞ୍ଜଗୁଟ୍ଟା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଇଛନ୍ତି । ମେଡିକାଲରେ ଡାଇରେକ୍ଟର କେ. ମନୋହର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଏହି କଇଁଚି ଶରୀରର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅଙ୍ଗକୁ କ୍ଷତି କରିଛିକି ନାହିଁ ତାର ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଦୁଃଖିତ । ସେ ମାଗଣାରେ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରି ସେହି କଇଁଚିକୁ ବାହାର କରିବା କଥା କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ମେଡିକାଲ ଅଧିକାରୀ ଏହି ମାମଲାକୁ ରଫା ଦଫା କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ଭରସା ଦେଲେ ଯେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।