ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ସତ୍ୟପାଠ: ୪୦ କୋଟିର ମାଲିକ, ଗାଡ଼ି ଖଣ୍ଡେ ନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ୪୦ କୋଟି ସ୍ଥାବର ଓ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ । ହେଲେ ନିଜର ଗାଡି ଖଣ୍ଡେ ନାହିଁ । ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ସତ୍ୟପାଠରେ ଏଭଳି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଘସିପୁର ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ସତ୍ୟପାଠରେ ନିରଞ୍ଜନ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି, ୨୦୧୭-୧୮ରେ ସେ ୧୩,୦୮,୫୨୯ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୬୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଆୟ ଆୟକରମୁକ୍ତ ରହିଥିବା ବେଳେ ୧୨,୪୩,୫୨୯ ଟଙ୍କା ଆୟରେ କର ବସିଛି । ୨୦୧୫-୧୬ରେ ନିରଞ୍ଜନ ରୋଜଗାର କରିଥିବା ୪୨,୦୬,୧୯୦ ଟଙ୍କା ତୁଳନାରେ ଏହା ପ୍ରାୟ ୭୦% କମ । ସତ୍ୟପାଠ ମୁତାବକ, ଏବେ ନିରଞ୍ଜନ ମୋଟ୍‌ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ୪୦ କୋଟି ୨୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ । ଏଥିରେ ୮ କୋଟି ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଥିବା ବେଳେ ୩୧ କୋଟି ୯୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି । ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ପାଖରେ ୫,୨୬,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ନଗଦ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ୧ କୋଟି ୩୪ ଲକ୍ଷ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ସେ ବଣ୍ଡ୍‌, ସେୟାର ଓ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍‌ ଫଣ୍ଡ ଆଦିର ସାଢ଼େ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଜୀବନ ବୀମା ପାଇଁ ୧,୩୩,୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ନିରଞ୍ଜନ ୬,୨୨,୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସୁନା, ଗହଣା ରଖିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ପାଖରେ ଗାଡ଼ି ଖଣ୍ଡେ ନାହିଁ । କେନ୍ଦୁଝରରେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ନାମରେ ୩.୪୬ ଏକରର ଏକ ଚାଷଜମି ରହିଛି, ଯାହାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୪,୭୫,୭୫,୦୦ ଟଙ୍କା ହେବ । ସେହିଭଳି ଭୁବନେଶ୍ୱର, ରାଉରକେଲା, କେନ୍ଦୁଝର, ଯୋଡ଼ା, ବଡ଼ବିଲଠାରେ ତାଙ୍କର ୩୧ କୋଟି ୯୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆବାସିକ କୋଠା ରହିଥିବା ସତ୍ୟପାଠରେ କୁହାଯାଇଛି । ଅପରପକ୍ଷେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରଭାତ ନଳିନୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନାମରେ ୧୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଥିବା ବେଳେ ୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଶିବସେନାରେ ଯୋଗଦେଲେ ଉର୍ମିଲା ମାତୋଣ୍ଡକର

ବିଜେପି ସାଂସଦଙ୍କ ଦାବି: ଟିଏମସିର ୬୨ ବିଧାୟକ ଆମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି, ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଭାଙ୍ଗିଯିବ ମମତା ସରକାର

ଯୋଗୀ କହିଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାମ ହେବ ‘ଭାଗ୍ୟନଗର’, ଓଓ୍ଵେସି କହିଲେ ନାମ…

ରାଜନୀତିରେ ପୁଣି ପାଦ ରଖିବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ମିଳା ମାତୋଣ୍ଡକର, ଆସନ୍ତାକାଲି ଶିବସେନାରେ ହେବେ ସାମିଲ୍‌…

ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ମମତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା: ଦକ୍ଷିଣ କୁଚବିହାର ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, ବିଜେପିରେ ମିଶିବାକୁ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମିହିର