PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଏବେ ଏହି ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନୀରବ ମୋଦି, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଓ କେଉଁଥିରେ ତିଆରି ହୋଇଛି?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୩: ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିରବ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିକଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଦେଖିବାକୁ ନୀରବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି। ଧଳା ଦାଢି, ନିଶ ରଖିସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ  ସେ ଏବେ  ଲଣ୍ଡନରେ  ବେଧଡକ ଭାବରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ  ଏବେ ନୀରବଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲା ଅପେକ୍ଷା ତାଙ୍କର ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରି ଚର୍ଚ୍ଚ ଚାଲିଛି। ଏଥର ନୀରବଙ୍କୁ ପିଙ୍କ ସାର୍ଟ, ବ୍ଲାକ ଲେଦର ଜ୍ୟାକେଟ ପିନ୍ଧିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଜ୍ୟାକେଟ୍ କିନ୍ତୁ ସାଧରଣ ଜ୍ୟାକେଟ ନୁହେଁ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତି କି ନୀରବ ପିନ୍ଧିଥିବା ଏହି କଳାରଙ୍ଗର ଲେଦର ଜ୍ୟାକେଟର ମୂଲ୍ୟ କେତେ? ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ହଜାର  ପାଉଣ୍ଡ(୯ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା) ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ଏହି ଜ୍ୟାକେଟ ଓଟପକ୍ଷୀର ଚମଡାରୁ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

source: https://www.kelownacapnews.com/

ଓଟପକ୍ଷୀର ଏହି ଲେଦରରେ ପୂର୍ବରୁ ସେନାର ୟୁନିଫର୍ମ ଓ ଟୋପି ଏଥିରେ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାର ଦାମୀ ପ୍ରୋସେସ୍  ଓ ମୂଲ୍ୟ କାରଣରୁ  ଏହି ଲେଦର ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିଛି। ଧୀରେ ଧୀରେ ଓଟପକ୍ଷୀର ଚମଡାରେ ବହୁ ବିଳାସମୟ ଜିନିଷ ଯେପରିକି ପର୍ସ, ବ୍ୟାଗ୍, ଜ୍ୟାକେଟ ଓ ବୁଟ୍ ଆଦି ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

ଏକ  ଇଂରାଜୀ ଖବର କାଗଜ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ରିପୋର୍ଟର ଜଣକ ନୀରବଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବାକୁ ଯିବା ବେଳେ ସେ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ‘ନୋ କମେଣ୍ଟ’ କହି ଟାଳି ଦେଉଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ସେ ଏକ ଟାକ୍ସିକୁ ଇଶାରା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଡ୍ରାଇଭର ତାଙ୍କୁ ବସାଇବାକୁ ମନା କରିଦିଅନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟର ତାଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ପିଛା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଆଉ ଏକ ଟାକ୍ସିରେ ବସି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୧୪,୦୦୦ ହଜାର କୋଟିଙ୍କାର ଋଣ ନେଇ ନୀରବ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଛନ୍ତି।   

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର