PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଏବେ ଏହି ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନୀରବ ମୋଦି, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଓ କେଉଁଥିରେ ତିଆରି ହୋଇଛି?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୩: ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିରବ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିକଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଦେଖିବାକୁ ନୀରବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି। ଧଳା ଦାଢି, ନିଶ ରଖିସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ  ସେ ଏବେ  ଲଣ୍ଡନରେ  ବେଧଡକ ଭାବରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ  ଏବେ ନୀରବଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲା ଅପେକ୍ଷା ତାଙ୍କର ଜ୍ୟାକେଟକୁ ନେଇ  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରି ଚର୍ଚ୍ଚ ଚାଲିଛି। ଏଥର ନୀରବଙ୍କୁ ପିଙ୍କ ସାର୍ଟ, ବ୍ଲାକ ଲେଦର ଜ୍ୟାକେଟ ପିନ୍ଧିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଜ୍ୟାକେଟ୍ କିନ୍ତୁ ସାଧରଣ ଜ୍ୟାକେଟ ନୁହେଁ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତି କି ନୀରବ ପିନ୍ଧିଥିବା ଏହି କଳାରଙ୍ଗର ଲେଦର ଜ୍ୟାକେଟର ମୂଲ୍ୟ କେତେ? ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ହଜାର  ପାଉଣ୍ଡ(୯ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା) ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ଏହି ଜ୍ୟାକେଟ ଓଟପକ୍ଷୀର ଚମଡାରୁ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

source: https://www.kelownacapnews.com/

ଓଟପକ୍ଷୀର ଏହି ଲେଦରରେ ପୂର୍ବରୁ ସେନାର ୟୁନିଫର୍ମ ଓ ଟୋପି ଏଥିରେ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାର ଦାମୀ ପ୍ରୋସେସ୍  ଓ ମୂଲ୍ୟ କାରଣରୁ  ଏହି ଲେଦର ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିଛି। ଧୀରେ ଧୀରେ ଓଟପକ୍ଷୀର ଚମଡାରେ ବହୁ ବିଳାସମୟ ଜିନିଷ ଯେପରିକି ପର୍ସ, ବ୍ୟାଗ୍, ଜ୍ୟାକେଟ ଓ ବୁଟ୍ ଆଦି ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

ଏକ  ଇଂରାଜୀ ଖବର କାଗଜ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ରିପୋର୍ଟର ଜଣକ ନୀରବଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବାକୁ ଯିବା ବେଳେ ସେ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ‘ନୋ କମେଣ୍ଟ’ କହି ଟାଳି ଦେଉଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ସେ ଏକ ଟାକ୍ସିକୁ ଇଶାରା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଡ୍ରାଇଭର ତାଙ୍କୁ ବସାଇବାକୁ ମନା କରିଦିଅନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟର ତାଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ପିଛା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଆଉ ଏକ ଟାକ୍ସିରେ ବସି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୧୪,୦୦୦ ହଜାର କୋଟିଙ୍କାର ଋଣ ନେଇ ନୀରବ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଛନ୍ତି।   

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର