ନିର୍ଭୟା ମାମଲା: ଦୋଷୀ ମୁକେଶ୍ ତିହାର ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନକୁ ଦେଲା ଦୟା ଯାଚିକା

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୧: ନିର୍ଭୟା କେସରେ ଏକ ବଡ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ନିର୍ଭୟା କେସ୍ ଦୋଷୀ ମୁକେଶ ତିହାର ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିଜ ଦୟା ଯାଚିକା ଦେଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଆସନ୍ତାକାଲି ଏନେଇ ଶୁଣାଣି କରିବେ । କହିରଖୁଛୁ ନିର୍ଭୟାର ୨ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ବଡ ଝଟକା ଦେଇ ତାଙ୍କ କ୍ୟୁରେଟିଭ୍ ଯାଚିକା ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏନଭି ରମନା, ଜଷ୍ଟିସ୍ ଅରୁଣ ମିଶ୍ର, ଜଷ୍ଟିସ୍ ରୋହିଣ୍ଟନ୍ ଫଲି ନରିମନ୍, ଜଷ୍ଟିସ୍ ଆର୍ ଭାନୁମତି ଓ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଅଶୋକ ଭୂଷଣଙ୍କ ୫ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ବିଶିଷ୍ଟ ପୀଠ ବିନୟ ଶର୍ମା ଓ ମୁକେଶ ଦ୍ୱାରା ଦାୟର ହୋଥିବା ଯାଚିକାକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ଏବେ କେସରେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୨ ଜାନୁୟାରୀ ସକାଳ ୭ଟାରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ୪ ଦୋଷୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଯାଚିକା ଦାୟର କରିଥିଲେ । କ୍ୟୁରେଟିଭ୍ ପିଟିସନ୍ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଜଜଙ୍କ ଚାମ୍ବରରେ ଦ୍ୱିପ୍ରହରେ ହେବ । ଏଥିରେ କୌଣସି ବି ପକ୍ଷର ଓକିଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ହେବା କିମ୍ବା ତର୍କ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ନାହିଁ । ତେବେ ଯାଚିକା ଦାୟର କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ଯୋଗୁଁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡକୁ କିଛି ଦିନ  ଟାଳିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇପାରେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅନ୍‌ଲକ୍-୫ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଜାରି -୫୦ପ୍ରତିଶତ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିବ ସିନେମା ହଲ

ଟ୍ରେନିଂ ଦେବା ବାହାନାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ନେଇ କରୁଥିଲେ ଏମିତି କାମ…ଧରାପଡ଼ିଲେ ଆଶାକର୍ମୀ

ନିଖୋଜ ମହିଳା ୨ ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲେ – ସମୁଦ୍ରରେ ଭାସୁଥିଲେ, ମାଛ ଧରାଳି କଲେ ଉଦ୍ଧାର

ସୁଇସାଇଡ୍ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ତିଆରି କରିବାର ଭିଡିଓ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରି ଛାତ୍ର ଗିରଫ, ମିଳିଲା ୫ ବର୍ଷର ଜେଲଦଣ୍ଡ

ଅକ୍ଟୋବର ୪ରେ ହେବ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ ପ୍ରିଲିମନାରୀ ପରୀକ୍ଷା

ଆସନ୍ତା କାଲିଠାରୁ ଲାଗୁହେବ ଅନଲକ୍-୫, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ନେଇ ନିୟମ