PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଲଞ୍ଚ୍ ହେଲା Nokia C3, ଦାମ୍ ୮ ହଜାରରୁ ମଧ୍ୟ କମ୍…

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୮: ନୋକିଆ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବହୁତ କମ୍ ଦାମରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଆଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲାଣି । HMD Global ବଜାରକୁ Nokia C3 ନାମରେ ବଜେଟ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନେଇଆସିଛି । କମ୍ପାନୀ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ ଚୀନରେ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଛି । ଏହାର ଦାମ୍ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ୍ ରଖାଯାଇଛି । ଆଶା କରାଯାଉଛି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହା ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ୍ ହେବ ।

ଦାମ୍ ବହୁତ କମ୍
ଚୀନରେ Nokia C3 ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ ୨ଟି କଲରରେ ଲଞ୍ଚ୍ କରାଯାଇଛି । Nokia C3 ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଦାମ୍ ୬୯୯ ୟୁଆନ୍(ପ୍ରାୟ ୭୫୦୦ଟଙ୍କା) ରଖାଯାଇଛି । ଏହି ହିସାବରେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫୋନ ପ୍ରାୟ ପାଖାପାଖି ଦାମରେ ବିକ୍ରି ହେବ ।

ସ୍ପେଶିଫିକେସନ
କମ୍ପାନୀର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନୋକିଆ ଏହି ନୂଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟରେ ୫.୯୯ ଇଞ୍ଚ୍ ଏଚଡି ପ୍ଲସ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଓ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ୧୦ ମିଳିବ । ଫୋନ୍ ନର୍ଡିକ୍ ବ୍ଲୁ ଓ ଗୋଲ୍ଡ ସ୍ୟାଣ୍ଡ କଲରରେ ମିଳିବ । ଏଥିରେ ରିୟର ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ସେନ୍ସର ଦିଆଯାଇଛି ।

କମ୍ପାନୀ ଏତେ କମ୍ ଦାମରେ ୧.୬ ଗିଗାହର୍ଜ ଅକ୍ଟା କୋର୍ Unisoc SC9863A ପ୍ରୋସେସର ଦେଉଛି । ଫୋନରେ ଗ୍ରାଫିକ୍ସ ପାଇଁ IMG8322 GPU ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଥିରେ ୩ ଜିବି ରାମ୍ ଓ ୩୨ ଜିବିର ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ । ମେମୋରୀ କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ୪୦୦ ଜିବି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିହେବ  ।