PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦାବି, ଉମର ଅବଦୁଲା ଓ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ବିଟ୍ ଯୁଦ୍ଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୪: ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସର ନେତା ଓ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତ୍ତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମର ଅବଦୁଲାଙ୍କ ଏକ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଏବେ ପରିବେଶ ବେଶ୍ ଗରମ ରହିଛି। ନିକଟରେ
ଉମର କହିଥିଲେ, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦରକାର। ଯାହାଫଳରେ ଏବେ ଉମରଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଓ ନିକଟରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏବେ ଉମର ଓ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଟ୍ବିଟ୍ ଯୁଦ୍ଧ। ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଯେତେବେଳେ ଓମାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ ତା’ର ପ୍ରତି ଜବାବରେ ଉମର ତାଙ୍କୁ କେବଳ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବାର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।


ଉମର ଅବଦୁଲାଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ନିଜର ଟ୍ବିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଲେଖିଛନ୍ତି ଓମାର ଅବଦୁଲା ଯଦି ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଆଉ ଜଣେ ଅଲଗା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ସମୁଦ୍ରରେ ଚାଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଉମର ଯଦି ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ବି କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଘୁସୁରି ପବନରେ ଉଡୁ। ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବଦଳରେ, ଉମର ଅବଦୁଲାଙ୍କୁ ଗଭୀର ନିଦରେ ଶୋଇବା ଉଚିତ, ଉଠିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ କଡା କଫି ମିଳିବା ଦରକାର। ଯଦି ଏଥିରେ ସେ ବୁଝି ପାରୁନାହାନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ପାକିସ୍ତାନୀ ପାସପୋର୍ଟ ଦେଇ ଦେବା ଦରକାର।’

ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଟ୍ବିଟକୁ ପାଲଟା ଜବାବ୍ ଦେଇ ଓମାର ଆଉ ଏକ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ’ଗୌତମ ମୁଁ କେବେ ଅଧିକ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିନି, କାରଣ ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ଏଥିରେ ମୁଁ ଭଲ ନୁହେଁ, ଆପଣ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଓ ଏହାର ଇତିହାସ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଶେଷ କିଛି ଜାଣିନାହାନ୍ତି ଓ ଜମ୍ମୁ –କଶ୍ମୀରକୁ ଗଠନରେ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସର କ’ଣ ଯୋଗଦାନ ରହିଛି, ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଜାଣିନାହାନ୍ତି। ଆପଣ ଯାହା ଜାଣନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତୁ ଓ ଆଇପିଏଲକୁ ନେଇ ଟ୍ବିଟ୍ କରନ୍ତୁ।’

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲିରେ ଉମର ଅବଦୁଲାଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ଉପରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ କଂଗ୍ରେସକୁ ଘେରିଥିଲେ। ମୋଦି କଂଗ୍ରେସକୁ ପଚାରିଥିଲେ କ’ଣ ସେ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସର ନେତା ଉମର ଅବଦୁଲାଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି? ମୁଁ ଉମରଙ୍କ ଏହି ରାୟ ଉପରେ ମହାମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ ହେବାରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସହଯୋଗୀ ଦଳକୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗିବାକୁ ଚାହିଁବି। ସେମାନେ ସମସ୍ତେ କୁହନ୍ତି କ’ଣ ସେ ଉମରଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି?

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର